Licówki – czym różnią się od koron?

Licówki – czym różnią się od koron? Licówki to doskonałe rozwiązanie dla tych wszystkich osób, które chcą pochwalić się nowym i olśniewającym uśmiechem. Nie mniej jednak ostateczny efekt w dużej mierze zależny jest od materiału, z jakiego zostały one wykonane.

Warto jest więc zdawać sobie sprawę z faktu z jakiego rodzaju licówki są dostępne w gabinetach stomatologicznych, kiedy to możliwe staje się ich zastosowanie i czym one różnią się od równie popularnych koron zębowych. Musimy zdawać sobie sprawę z faktu, że licówki to bardzo cienkie płytki, które zwykle wykonywane są z porcelany, mocowane na licowej stronie zębów na za pomocą specjalnego kleju. Poprzez ich zastosowanie możliwe staje się wyeliminowanie wszystkich estetycznych niedoskonałości zębów. Za ich sprawą możliwe jest zmiana ich kolor, wyregulowanie kształtu, ustalenie odpowiedniej długości, odbudowanie brakujących fragmentów.

Odpowiednia dla alergików

Porcelanie zęby są w stanie zachować naturalnie wyglądający połysk i kolor i są nie do odróżnienia od naturalnych zębów. Należy również zdawać sobie sprawę z faktu, że sama porcelana jest materiałem, który jest biologicznie obojętny wobec czego nie wywołuje żadnych objawów alergii. Na obecną chwilę licówki możliwe są do umocowania na zębach na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest uprzednie szlifowanie zęba – dana preparacja polega na niewielkim zeszlifowaniu licowej warstwy szkliwa w celu zrobienia miejsca pod przyszłą licówkę. Szlifowanie jest konieczne, a jeśli zamierzamy ingerować w korygowany ząb, np. jeśli przy pomocy licówek chcemy zmniejszyć rozmiar zębów bądź cofnąć zęby, które są wysunięte lub wyrównać zęby obrócone.

Proces odwracalny

Pomijając ten zabieg ząb wystawałby z łuku jeszcze bez szlifowania. Należy zdawać sobie sprawę z faktu, że podczas całej procedury nie ingeruje się w tkanki zęba, w związku z tym zakładanie licówek jest więc procesem całkowicie odwracalnym. Miej na uwadze, że jeszcze przed pobraniem wycisku zęby są jedynie delikatnie polerowane.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz