Jak odbudować uszkodzone szkliwo zębów?

Jak odbudować uszkodzone szkliwo zębów? Licówki to jedno z tych rozwiązań, które wyjątkowo często wybierane jest przez wiele osób. Korzystając z rozwiązań oferowanych przez nowoczesną technologię stomatologiczną możliwe staje się uzyskanie pięknego uśmiechu.

Zanim jednak licówki będą możliwe do założenia warto jest zdawać sobie sprawę z faktu, że szkliwo chroni zęby przed ich mechanicznym ścieraniem podczas żucia jedzenia. W momencie, gdy jest ono słabe i cienkie to zęby tracą ochronę przed ścieraniem i są podatne na próchnicę. Wtedy to bywa, że są one wyjątkowo wrażliwe, reagują bólem na gorące, zimne i kwaśne pożywienie. Musimy zdawać sobie sprawę z faktu, że nadwrażliwość jest pierwszym objawem, który zgłaszany jest przez pacjentów.

Uszkodzone szkliwo

Musimy zdawać sobie sprawę z faktu, że uszkodzone szkliwo możliwe jest do odbudowania z pomocą stomatologa i zabiegu reminalizacji. Jego zadaniem jest uzupełnienie ubytków w szkliwie specjalnymi składnikami czynnymi, jak np. nanohydroksyapatytem, hydroksyapatytem czy tez fluorkami. Warto dodać, że dzięki reminalizacji szkliwo zostaje wzmocnione, zwiększa się jego odporność na próchnicę i nadwrażliwość zębów. Lekarz stomatolog dobiera najodpowiedniejszą metodę reminalizacji. Aby być w jak największym stopniu uchronić szkliwo można też samodzielnie i codziennie o to zadbać.

Picie napojów przez słomkę

Pamiętaj, że kwaśne napoje trzeba pić przez słomkę, by ograniczyć ich styczność z zębami po spożyciu kwaśnych słodkich pokarmów przepłucz usta wodą, zęby umyj dopiero po  upływie 30 minut po posiłku żuj gumę bez cukru, która zwiększa produkcję śliny oczyszczającą jamę ustną jeśli męczy Cię suchość w ustach. Bardzo ważne jest również to aby pić dużo wody, która oczyszcza zęby i neutralizuje kwasy. Nie bez znaczenia jest również używanie dosyć miękkiej szczoteczki i nie szorowanie zębów zbyt mocno. Pamiętaj również o tym, aby używać pasty ze związkami fluoru, które dodatkowo wzmacniają szkliwo. Zdając sobie sprawę z tych kilka zasad będziemy mogli wpłynąć na stan naszego uzębienia. .

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz