Nadwrażliwość zębów – jak jej uniknąć?

Nadwrażliwość zębów – jak jej uniknąć? Nadwrażliwość zębów to problem, z którym spotyka się wiele osób. Okazuje się, że może być on wyjątkowo mocno uciążliwy wobec czego konieczne staje się zastosowanie odpowiednich działań, które mają zmierzać do poprawy takiego stanu rzeczy. Są to bardzo ważne kwestie, o których ani na moment nie należy zapominać.

Jakie czynniki powodują nadwrażliwość zębów? Z nadwrażliwością zębów związek ma ich słabe szkliwo. Warto jest zdawać sobie sprawę z faktu, że zęby zbudowane są z zębiny wewnątrz której znajduje się bardzo unerwiona miazga. To przez zębinę, do szkliwa biegną tysiące kanalików, w których znajdują się włókna nerwowe. Ich zadaniem jest przewodzenie bodźców bólowych, a jeśli szkliwo jest zbyt słabe lub uszkodzone to może powodować dodatkowo ból.

Kamień nazębny

Najbardziej narażone na odczuwanie bólu są odsłonięte przez dziąsła szyjki zębowe. Może być ona konsekwencją nagromadzonego na zębach kamienia, który wciskając się pod dziąsła odsłania szyjki zębowe i zwiększa wrażliwość zębów na ból. Warto jest zdawać sobie sprawę z faktu, że jest to wyjątkowo nieprzyjemne uczucie, które często jest skutkiem nieprawidłowego szczotkowania zębów. Pamiętajmy o tym, że używanie szczoteczki o zbyt twardym włosiu i za mocne szorowanie zębów może dodatkowo skutkować obniżeniem się dziąseł. Stąd już niedaleka droga do starcia szkliwa, a tym samym odsłonięcia zębiny.

Mocno ścierające pasty do zębów

Należy zdawać sobie sprawę z faktu, że wtedy to dziąsła cofają się również z wiekiem i na skutek używania zbyt mocno ścierających past dodatkowo są wyjątkowo czułe na ból. Musimy zdawać sobie również sprawę z faktu, że usługa wybielania zębów często skutkuje ich nadwrażliwością. W końcu jakiś czas po zabiegu lub w jego trakcie można odczuwać nieprzyjemny ból. Należy zatem zachowywać odpowiednią higienę jamy ustnej poprzez stosowanie pasty do zębów wrażliwych i szczoteczki, która będzie odpowiednio miękka.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz