Domowe sposoby na zdrowie Twoich zębów

Domowe sposoby na zdrowie Twoich zębów Chcesz cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem? Zależy Ci na tym, aby do codziennej diety wprowadzić produkty, które będą dbać o prawidłowy stan Twojego uzębienia?

Jest to bardzo ważną sprawą wobec czego pamiętaj o kilku istotnych wskazówkach. Rumianek, który posiada działanie antyseptyczne, może być pomocny w leczeniu stanów zapalnych jamy ustnej, ran czy owrzodzeń. Jeśli zaliczasz się do grona osób, które borykają się z podrażnieniami błony śluzowej jamy ustnej to zdecydowanie warto abyś zastosował siemię lniane lub kwiat malwy. Z kolei na krwawiące dziąsła dobrze oddziałuje kora dębu.

Właściwości przeciwzapalne kory debu

Posiada ona właściwości ściągające i przeciwzapalne – ważne przy bólu dziąseł – posiada szałwia, arnika i tymianek. Te zioła doskonale sprawdzają się również w profilaktyce próchnicy. Zastosowanie odpowiednich produktów pozwoli Ci zmniejszyć też powstawanie kamienia nazębnego.  Zdecydowanie dobrą wiadomością dla wszystkich fanów herbaty jest fakt, że zawarte w niej polifenole i flawonoidy udaremniają przemianę skrobi, pochodzącej z jedzenia, w glukozę. A jak wiadomo stanowi ona doskonałą pożywkę dla bakterii w jamie ustnej. Tym sposobem herbata będzie w stanie ochroni zęby przed próchnicą. Jest ona także źródłem fluoru, który wzmacnia szkliwo zębów. Z kolei herbata zielona pozwala zapobiegać wszelkim chorobom dziąseł, dzięki swoim przeciwzapalnym właściwościom.

Jaki cukier nie szkodzi zębom?

Warto jest również zdawać sobie sprawę z faktu, że niszczy w ustach drobnoustroje, które z kole powodują nieświeży oddech.  Aby móc ustrzec się przed próchnicą należy ograniczyć w diecie występowanie cukrów/. Jedyny cukier, który nie szkodzi naszym zębom to cukier brzozowy – ksylitol. Ma on nawet działanie przeciwpróchnicze.  W walce z próchnicą pomoże nam także olej kokosowy.. Aby móc utrzymać doskonałą higienę jamy ustnej polecane jest płukanie jej olejem kokosowym. Stosując go możemy zmniejszyć ilości bakterii w jamie ustnej i przestrzeniach pomiędzy zębami. Następstwem tego jest również ochrona przed próchnicą i kamieniem nazębnym.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz