Co zrobić, żeby się nie bać się dentysty?

Co zrobić, żeby się nie bać się dentysty? Strach przed dentystą nie jest obcy nie tylko dzieciom. Doświadczenia z poczekalni gabinetu stomatologicznego jasno pokazują, że ludzie dorośli również boja się bólu i dyskomfortu podczas wizyty u stomatologa.

Tak jak w przypadku każdej fobii, należy przede wszystkim stopniowo oswajać się z czynnikiem wywołującym stres. Warto jest na początek zdać sobie sprawę ze wszystkich obaw, które powodują złe samopoczucie. W momencie, kiedy będziemy wiedzieć, czego się boimy znacznie łatwiej będzie nam je usunąć. Jest to bardzo ważną sprawą wobec czego nie zapominajmy o niej ani na moment. Starajmy się na pewno regularnie chodzić do dentysty.

Mówienie o strachu przed dentystą

Pamiętajmy, że strach przed dentystą to nic złego i mamy do niego prawo. Tymczasem wielu pacjentów odczuwa dodatkowy dyskomfort z powodu obawy, że ich fobia może wyjść na jaw. To błąd! Najlepiej jeśli już na wejściu uprzedzimy stomatologa, jak bardzo się go boimy. Być może brzmi to nieco absurdalnie, ale w jeśli w ten sposób postąpimy, to zniknie obawa przed ośmieszeniem. Ponadto dentysta będzie wiedział, że ma do czynienia ze pacjentem, który mówi o swoich odczuciach i będzie unikał wszystkiego, co może nas dodatkowo zestresować. Ostatnia, zupełnie oczywista, ale też zdecydowanie najlepsza rada dotyczy następującego: dbajmy o zęby tak, żeby wizyty u dentysty miały charakter czysto kontrolny.

Odpowiednia higiena jamy ustnej

Zdrowe zęby to gwarancja spokoju! Usługi dentystyczne są w stanie zaoferować nam cały zakres opcji, które pozwolą przywrócić zęby do porządku. Jednak nawyk odpowiedniej higieny o zęby jest znacznie ważniejszy. Zdecydowanie więc warto jest zdawać sobie sprawę z tego faktu, a na pewno będziemy usatysfakcjonowani podjętymi działaniami w tym kierunku. Wiele cennych informacji na temat higieny jamy ustnej pozyskamy ze stron internetowych bądź z gabinetu stomatologicznego.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz