Czy opłaca się dbać o zęby?

Czy opłaca się dbać o zęby? Dbanie o zęby to działania, które zaprocentują w przyszłości – co do tego nie ma żadnych wyjątków. Jeżeli robimy to we właściwy sposób to na pewno będziemy mogli cieszyć się długo zdrowym i pięknym uśmiechem.

Jest to bardzo ważne wobec czego nie zapominajmy o tym ani na moment. Musimy zdawać sobie sprawę z faktu, że bakterie próchnicy powodujące zwykle groźne infekcję jamy ustnej przez co mogą równie skutecznie przyczyniać się do powstania stanów zapalnych innych narządów. Toksyny bakteryjne przenikając do krwi, sieją i zakażają cały organizm. Jednak natychmiastowo nie wywołują choroby, ale w znaczący sposób osłabiają odporność organizmu na inne bakterie i wirusy.

Choroby reumatyczne

Liczne badania pokazują, że chore zęby mogą być pierwotnymi ogniskami wielu chorób reumatycznych, chorób mięśnia sercowego, nerek, zapalenia żył a nawet gośćca stawowego i zapalenia tęczówki. Mogą również powodować alergie. Procedury leczenia wymienionych chorób, przewidują przede wszystkim, bezwzględne i całkowite wyleczenie wszystkich zębów. Podobnie traktowany jest pacjent przygotowywany do chirurgicznego zabiegu operacyjnego. Aby jednak operacja była możliwa konieczne, staje się wyleczenie zębów. W ten sposób mniejsza się zasadniczo ryzyko wszelkich powikłań pooperacyjnych.

Choroby wywołane przez pruchnicę

Zwykle jednak nie wiemy o tym, że skłonność naszych dzieci do częstych zachorowań na anginę, zapalenie uszu czy też górnych dróg oddechowych może być spowodowana przez, np.: zaawansowaną próchnicę i stan zapalny jamy ustnej. Jednak tak długo jak nie pojawia się ból czy opuchlizna to bagatelizujemy próchnicę. Tymczasem znacznie bardziej opłacalne jest zapobieganie aniżeli leczenie. Warto przeliczyć i zastanowić się nad tym, ile kosztuje wizyta, nawet prywatna u dentysty, raz na pół roku, a ile pieniędzy zostawiamy każdego miesiąca w aptekach. W końcu o tym, że zostawiamy ogromne sumy świadczy chociażby bardzo dobrze prosperujący w naszym kraju biznes farmaceutyczny.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz