Firmy ubezpieczeniowe oraz instytucje publiczne

Polacy nie do końca lubią się ubezpieczać, tak więc firmy ubezpieczeniowe mają jeszcze wiele do zdziałania na naszym rynku. Pomijając oczywiście obowiązkowe ubezpieczenia komunikacyjne, które każdy kto chce mieć swój własny samochód musi wykupywać.

Poza ubezpieczeniami komunikacyjnymi dosyć popularne są na całym świecie inne ubezpieczenia majątkowe oraz polisy na życie, czy też chroniące przed różnymi nieszczęśliwymi wypadkami, które mogą się przecież każdemu przytrafić. Na przykład ubezpieczenia domów oraz mieszkań, które są podstawowymi ubezpieczeniami majątkowymi nie są chętnie wykupywane przez właścicieli takich nieruchomości.

Podstawowe ubezpieczenia

Mniej więcej połowa nieruchomości prywatnych jest w jakikolwiek sposób ubezpieczona. Kiedy przyjrzymy się temu bliżej, to zobaczymy że sporą część tych ubezpieczeń stanowią podstawowe ubezpieczenia, które muszą być wykupione wtedy gdy dom stanowi zabezpieczenie kredytu hipotecznego. Oznacza to ni mniej ni więcej, że chronione są tak naprawdę mury oraz materiały budowlane a nie dom jako taki. Ubezpieczenie sprzętów domowych, tak zwanych ruchomości powinno być wykupione dodatkowo. Oczywiście w przypadku jakichkolwiek kataklizmów zwykle zarówno starostwa powiatowe jak i władze na szczeblu krajowym śpieszą poszkodowanym z pomocą, ale nie zawsze jest to pomoc która jest w stanie zabezpieczyć ich wszystkie potrzeby.

Wypłata odszkodowań

Dlatego też warto posiadać takie ubezpieczenie które gwarantuje wypłacenie odszkodowania do wysokości sumy, określonej w samym ubezpieczeniu. Nie rzadko jest to dosyć wysoka kwota, która może stanowić równowartość nieruchomości lub też nieco ją przekraczać. O wiele częściej z usług firm ubezpieczeniowych korzystają firmy. Na przykład trudno było by sobie wyobrazić sprawnie działający handel, kiedy to produkty dla dzieci czy też inne materiały biurowe nie mogłyby być ubezpieczone. Standardem jest ubezpieczenia towarów na czas ich transportu, ale można ubezpieczyć cenniejsze towary także na czas ich magazynowania, w razie gdyby sam magazyn uległ zniszczeniu na przykład na skutek pożaru.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz