Instytucje publiczne i firmy prywatne

Wszystkie korzystające z publicznych środków instytucje publiczne muszą się zgodnie z prawem rozliczać ze wszystkich wykorzystywanych przez siebie funduszy publicznych. Dlatego też niektóre, wydawać mogłoby się w miarę proste zadania realizowane są dosyć długo.

Zatrudnienie nowego pracownika w tego rodzaju instytucjach oznaczać powinno oczywiście możliwość zorganizowania konkursu, na podstawie którego wyłaniani są najlepsi kandydaci na dane stanowiska. W firmach prywatnych natomiast proces rekrutacyjny może faktycznie przebiegać zupełnie inaczej.

Kryteria zatrudnienia

Firmy same ustalają dokładnie kryteria według których przyjmowani mogą być nowi pracownicy. W innych branżach obserwować można także sezonowe zatrudnienia, na przykład restauracje mogą zatrudniać dodatkowy personel w czasie trwania sezonu turystycznego, kiedy tak naprawdę mają do zrealizowania o wiele większą liczbę zamówień. Podobnie jest w handlu. Niektóre okresy tradycyjnie są okresami w przypadku których zakupów dokonuje zdecydowanie większa liczba klientów. Oczywiście uzależnione jest to jeszcze od tego jakiego rodzaju towary sprzedawane są w określonym sklepie czy innej instytucji handlowej. Na przykład artykuły do domu, sprzedają się równomierne mniej więcej przez cały rok podczas gdy na usługi takie jak wulkanizacja tradycyjnie najczęstsze zapotrzebowanie jest zwykle w dwóch okresach w ciągu roku, kiedy to kierowcy zmieniają opony sezonowe. Podobnie zresztą w takich sezonach sklepy z obuwiem notować mogą najwyższe obroty.

Edukacja zawodowa

Klienci przeważnie zainteresowani są zakupami butów na nowy sezon. W branży usług sporą popularnością cieszą się firmy pozwalające na zdobycie dodatkowego wykształcenia oraz nowych umiejętności. Doskonałym przykładem jest szkoła językowa, do której chętnie zapisują się zarówno dorośli jak i dzieci. Można w ten sposób zdobyć zupełnie nowe umiejętności czy też po prostu dla samego siebie nauczyć się nowego języka. Przeciętny czas trwania kursu, na którym można faktycznie zyskać nowe umiejętności językowe to około roku do 2 -3 lat w zależności od faktycznych umiejętności osoby, która uczy się języka obcego. Oczywiście nie każdy ma odpowiednie predyspozycje do tego aby po takiej nauce biegle posługiwać się językiem obcym, jednak wzrost umiejętności powinien być zauważalny.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz