Jak mądrze kupować ubrania i dodatki?

Nawet kobiety, które kupują ogromne ilości różnego rodzaju rzeczy, nie zawsze mają pomysł, jak się ubrać, również na co dzień, a tym bardziej, nie zawsze wyglądają dobrze. Sekret tkwi w mądrym kupowaniu oraz łączeniu ze sobą różnych elementów, tworząc ciekawe stylizacje. Oczywiście możemy, jeśli posiadamy na to fundusze, chodzić do sklepu co weekend i wydawać tam fortunę na górę przypadkowych ciuchów i dodatków, mając nadzieję, że jakoś je zestawimy, także z tym, co już posiadamy w swojej szafie i wszystko zagra, jak należy. Ale kiedy masz mniej pieniędzy albo nie lubisz mieć szafy pękającej w szwach od rzeczy, których nigdy nie włożyłaś i nie włożysz, staraj się od razu kupować rzeczy rozsądnie. Wbrew pozorom, nie jest to trudne.

Ważne są dwie zasady: kupujemy ubrania przede wszystkim uniwersalne, te najmodniejsze tylko w minimalnych ilościach (oczywiście jeśli musisz się ograniczać, jeśli nie, co sezon możesz wymieniać garderobę czy uzupełniać ją o ogromne ilości tego, co oferują nowe kolekcje), a także stawiamy na jakość. Nic w tym złego, że będziesz nosić ukochaną skórzaną kurtkę kilka sezonów, ale pod warunkiem, że będzie ona naprawdę dobrej jakości, bo dzięki temu będzie wyglądać jak nowa, a przy tym szybko nie wyjdzie z mody, oczywiście jeśli wybierzesz odpowiedni fason. Na przykład kurtka powinna być jak najlepiej dopasowana do sylwetki, oczywiście wygodna, byś mogła się w niej poruszać, ale nie może być pod żadnym pozorem zbyt długa, ponieważ będzie wyglądać jak z lat 80. (niektórzy mogą podejrzewać, że kupiłaś ją w lumpeksie, a tego chyba nie chcesz), a przy tym zaburzy proporcje twojej sylwetki i cię poszerzy. Poza tym nie będzie wyglądać ani ładnie, ani modnie.

To samo dotyczy na przykład dżinsów. Kup przynajmniej jedną parę doskonałej jakości, bo tylko takie spodnie dają gwarancję, że długo ci posłużą dzięki dobrym materiałom, z jakich zostały uszyte, a także będą idealnie leżeć. Może nie zdajesz sobie z tego sprawy, ale naprawdę jest kolosalna różnica między ubraniami dobrej jakości a tymi z bazaru, widać ją choćby w kroju i wykończeniu, ale nie zawsze oczywiście musisz płacić fortunę za ciuchy od projektantów, w niższej cenie też mogą być dobre rzeczy, musisz tylko nauczyć się je odróżniać i wynajdywać.

Sprawdź: Hurt outlet

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz