Garderoba kapsułkowa a Twoje ulubione koszule.

Coraz częściej zaczynamy budować swoje garderoby na podstawie ubrań klasycznych, wykonanych z dobrych materiałów, które posłużą nam jako baza do reszty strojów przez kilka sezonów. Na czym polega tajemnica szafy kapsułkowej i jakie ciuchy powinny się w niej znaleźć?

Słowem kluczem jest w tym wypadku słowo „pasować”. Każdy element szafy, którą budujesz, powinien pasować do przynajmniej jednego lub dwóch elementów które już w swojej kolekcji posiadasz. Wtedy zdecydowanie łatwiej będzie Ci budować codzienne zestawy. Co koniecznie powinno trafić do Twojej garderoby?

Biała koszula dobrej jakości, może być nawet jedwabna. Z całą pewnością posłuży za bazę wielu strojów dlatego jej jakość jest taka ważna. W swojej szafie powinnaś posiadać również kilka podkoszulków: biały, czarny, szary – będą idealne do codziennych stylizacji. Kolejny, bardzo ważnym elementem Twojej kapsułkowej garderoby są spodnie: z pewnością powinny się  w niej znaleźć dopasowane jeansy oraz czarne lub granatowe eleganckie spodnie. Nie zapominaj również o dobrej jakości marynarkach i swetrach. Jeżeli do tej pory nie miałaś żadnej marynarki wybierz taką w neutralnych kolorach, sprawdzi się szara lub czarna – dadzą Ci one możliwość tworzenia eleganckich stylizacji zarówno z jeansami jak i eleganckimi spodniami. Kup też spódnicę – najlepiej ołówkową – będziesz mogła ją ubrać zawsze i zawsze będziesz wyglądała w niej elegancko.

Koszule nocne i piżamy damskie to nieodzowna część garderoby. Planując jednak garderobę kapsułkową zdecydowanie wystarczy ci jedna elegancka koszula nocna i jedna cieplejsza, bawełniana piżama.

Została jeszcze kwestia dodatków: z całą pewnością przydadzą Ci się dwie torebki – jedna duża, na co dzień i mała, gdy będziesz wychodziła wieczorem.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz