Wybieramy drzwi do garderoby

Jeżeli mamy wolne pomieszczenie i jeśli nie wiemy jak je zagospodarować, to dobrym pomysłem będzie garderoba. W każdym domu potrzebne jest miejsce na przechowywanie ubrań, pościeli, biżuterii, butów i innych drobiazgów. Jeśli będziemy mieli zupełnie oddzielne pomieszczenie, to automatycznie będziemy mogli zrezygnować z wielkich szaf w sypialniach i pokojach dziennych, minimalistycznie urządzone wnętrza są teraz bardzo modne. Jak zatem zorganizować garderobę i na co szczególnie zwrócić uwagę?

Po pierwsze, będą nam potrzebne liczne półki, wieszaki i schowki. Możemy skorzystać z gotowych rozwiązań i kupić na przykład metalowe wieszaki i regały na buty, ale możemy również zdecydować się na meble na zamówienie. Mając taki profesjonalny projekt na pewno uda nam się funkcjonalnie urządzić garderobę. Niezwykle ważną kwestią w takim pomieszczeniu są także drzwi.

Zamykanie każdego pomieszczenia

Bez względu na to czy do naszej garderoby wchodzimy z sypialni, łazienki czy przedpokoju powinniśmy zamykać to pomieszczenie. Najczęściej nasze garderoby usytuowane są we wnętrzach w których nie ma zbyt wiele miejsca. Dlatego też, najlepszym rozwiązaniem wydają się być drzwi składane. One na pierwszy rzut oka niczym nie różnią się od tradycyjnego skrzydła, ale po ich otwarciu nie tracimy na przestrzeni. Drzwi łamane jak sama nazwa wskazuje łamie się na dwie, lub więcej części:

http://www.klaczak.com.pl/oferta/drzwi/lamane

Zyskujemy swobodne przejście

Po otwarciu zyskujemy swobodne przejście, ale nie zabieramy cennego miejsca. Taka opcja pozwoli nam na swobodny dostęp do garderoby. Jeśli wybralibyśmy drzwi przesuwne, lub klasycznie otwierane, to na bocznych ścianach nie mielibyśmy już możliwości zamontowania żadnych półek. Za wyborem drzwi składanych przemawia także łatwość wentylacji pomieszczenia. Jeżeli na przykład nasza garderoba usytuowana jest w sypialni, i jeśli będziemy w niej sami, to bez większych przeszkód drzwi mogą być stale otwarte. Przepływ powietrza doskonale wpłynie na nasze ubrania. Pamiętajmy o tym, że w garderobach rzadko kiedy mamy okna, wentylację czy nawet klimatyzację umożliwiającą wietrzenie pomieszczenia.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz