Aranżacja pomieszczeń mieszkalnych

Mieszkanie, w którym każdy domownik posiada własną łazienkę, oddzielną sypialnię i garderobę graniczy w polskich warunkach z cudem. Zazwyczaj tanie mieszkania są ciasne i mają mało funkcjonalne rozstawienie pokoi. Do tego dochodzą krzywe ściany i nierówne podłogi. Remont całkowicie nowych mieszkań to ciężka praca wiążąca się z dodatkowymi, niespodziewanymi kosztami.

Podział pokoi

Jeśli istnieje możliwość zakupienia takiego lokum, w którym każdy domownik będzie miał własne miejsce w postaci samodzielnego pokoju, powinniśmy na nie zdecydować. Natomiast, gdy nie dysponujemy takimi środkami, powinniśmy z głową umieścić domowników w ich pokojach. Jeśli posiadamy dzieci, pomiędzy którymi istnieje duża różnica wieku nie powinno się umieszczać ich razem w pokoju. Oszczędzimy tym samym im wielu kłótni, a nam rodzicom problemów. Pokoje powinny być wyposażone w niezbędne umeblowanie, jeśli w domu mamy małe dzieci musimy zwrócić uwagę na niebezpieczne ostre kanty mebli oraz inne przedmioty, którymi dziecko może zrobić sobie krzywdę. Okazuje się jednak, że małe mieszkanie wcale nie oznacza, iż nie można go ciekawie zaaranżować – jest właściwie przeciwnie. Okazuje się też, że im mniejsze mieszkanie tym znacznie bardziej praktyczne rozwiązania warto tam stosować.

Schludne ściany

Najlepszym tego przykładem są farby – dlaczego? Odpowiedź jest prosta – chodzi przede wszystkim o fakt, iż w niewielkim mieszkaniu istnieje większe ryzyko uszkodzeń. Skoro jest mało miejsca, w mieszka tam na przykład kilka osób albo do tego jeszcze zwierzęta, to ryzyko, że ściany zostaną pobrudzone i będzie trzeba często malować ściany jest bardzo duże. Jaka farba do ścian najlepiej sprawdza się w takim przypadku? Oczywiście plamoodporna. Bardzo ciekawym rozwiązaniem są farby Dulux, wśród których można znaleźć na przykład wersje farby plamoodpornej czy też odpornej na wilgoć.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz