Szablony malarskie na ścianę

Szablony malarskie na ścianę

Malowanie wnętrz to najszybszy, najtańszy i najprostszy sposób na ich wykończenie. Monochromatyczne ściany mogą być jednak nudne. Tym, którym marzy się oryginalne wnętrze z pomocą przychodzą dzisiaj szablony malarskie na ścianę.


Jakimi farbami malować?

Szablony malarskie na ścianę wyparły wałki z fakturą, które były stosowane do ozdabiania ścian kilkadziesiąt lat temu. Dzisiaj w każdym stacjonarnym i internetowym sklepie z artykułami malarskimi możemy zakupić szablony. Malowanie dekorów przy pomocy szablonów jest bardzo proste. Musimy jedynie wybrać rodzaj farby, który najlepiej nam odpowiada. Możemy malować zwykłą farbą emulsyjną lub akrylową. Jedyny warunek: farba nie może być rzadka. Ale wzory przy pomocy szablonów można malować także specjalnie to tego celu przeznaczonymi farbami. W zależności od tego, jaki efekt chcemy osiągnąć, możemy także wykorzystać farby, które świecą w ciemności lub farby, które dają efekt złotej, miedzianej lub srebrnej poświaty.

Jak korzystać z szablonów?

Ściana, na której chcemy namalować jakiś wzór przy pomocy szablonu musi być przede wszystkim czysta. Warto ją więc odkurzyć i przetrzeć suchą szmatką. Jeżeli zamierzamy malować na świeżo pomalowanej ścianie, robimy to dopiero po kilku godzinach od zakończenia malowania: ściana nie może być mokra. Do tak przygotowanej ściany mocujemy szablon przy pomocy taśmy malarskiej. Następnie wypełniamy wzór wybranym rodzajem farby. Do wypełniania wzoru możemy użyć wałka lub pędzelka. Po wypełnieniu całego wzoru bardzo delikatnie zdejmujemy szablon. I gotowe!

Jaki wzór wybrać?

Wybór szablonów malarskich jest olbrzymi. Znajdziemy szablony z motywami roślinnymi, geometrycznymi, zwierzęcymi. Są także szablony do pokoi dla dzieci z motywami z bajek. Nie brakuje także szablonów z cytatami czy sentencjami. Wśród tak ogromnej ilości wzorów szablonów do wyboru z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Monochromatyczne wnętrza po pewnym czasie stają się nudne. Można je bardzo szybko odmienić używając szablonów malarskich.

Szablony do pokoju dziecięcego możesz pobrać m.in. ze strony Duluxa: https://www.dulux.pl/pl/artykuly/pobierz-szablony-malarskie-do-pokoju-dziecka

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz