Jak wziąć kredyt samochodowy

Jak wziąć kredyt samochodowy

Kiedy chcemy zamienić swój stary samochód na przysłowiowy lepszy model, a nie posiadamy środków finansowych niezbędnych do realizacji tego celu, to jednym z najkorzystniejszych rozwiązań będzie kredyt samochodowy.

Jest on tańszy niż kredyt gotówkowy, a jego uzyskanie wbrew pozorom nie jest tak skomplikowane, jakby mogło się wydawać na pierwszy rzut oka.

Samochód

Kredyt samochodowy jak sama nazwa wskazuje, przeznaczony jest na zakup dowolnego pojazdu mechanicznego, który został dopuszczony do ruchu i zarejestrowany na terenie Polski. Wziąć go może każdy, kto potrafi udowodnić, że jest obywatelem polskim. Potrzebny nam będzie oczywiście ważny dowód tożsamości oraz dokument, który będzie dla banku dowodem, że jesteśmy w stanie spłacić nasze zobowiązanie. W najkorzystniejszej sytuacji są osoby, które mogą wykazać się odcinkiem renty lub emerytury, czy też dostarczyć po prostu zaświadczenie o zarobkach, wydane przez zakłada pracy. Jeśli prowadzimy działalność gospodarczą, to niezbędne będą dokumenty świadczące o osiąganych przez nas dochodach oraz zaświadczenia z urzędu skarbowego o niezaleganiu z podatkami, oraz zakładu ubezpieczeń zdrowotnych, że nie zalegamy ze składkami.

Więcej na https://www.santanderconsumer.pl/kredyty-samochodowe/

Zanim zdecydujemy się na wzięcie kredytu samochodowego koniecznie porównajmy oferty wszystkich banków, jakie są dostępne na rynku

Większość wnioskujących o kredyt wybiera domyślnie bank, w którym już posiada rachunek, tymczasem może się okazać, że kredyt w innym, konkurencyjnym banku będzie nas kosztował mniej i będzie skonstruowany na korzystniejszych dla nas warunkach. Musimy też pamiętać, że kredyt samochodowy może być przeznaczony tylko i wyłącznie na zakup pojazdu mechanicznego. Nie możemy go wykorzystać jako pokrycie dla zaległych rachunków czy zapłacić nim za wycieczkę zagraniczną. Jednocześnie jest on dużo tańszy niż na przykład kredyt gotówkowy. Wynika to z faktu, że bank posiada tu dodatkowe zabezpieczenie w postaci samego samochodu. Jeśli przestaniemy spłacać kredyt lub wręcz unikać zapłaty za kolejne raty naszego zobowiązania, bank po prostu zajmie nasz nowy pojazd.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz