Nie zapominajmy o witaminach

Nie zapominajmy o witaminach

Witaminy to odkryte stosunkowo niedawno substancje chemiczne. Odkryto je bardzo późno, a na początku XX wieku jeszcze wiara w ich istnienie była bardzo ograniczona, ponieważ same w sobie witaminy nie biorą udziału w żadnym procesie chemicznym w organizmie.

A przynajmniej jest to prawdą dla znakomitej większości przypadków, ponieważ jak wszystkie substancje w organizmie, nasze ciało czasami lubi witaminy potraktować w sposób dalece niepasujący do ich funkcji i wykorzystać część z nich w postaci chociażby wyjątkowo nieefektywnego źródła energii. Znaczenie witamin dla organizmu ludzkiego to przede wszystkim jednak regulacja.

Rozregulowany organizm

Większość osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak wielkim problemem jest rozregulowany organizm i kiedy apteka internetowa oferuje różnego rodzaju preparaty witaminowe i przeróżne mieszanki dopasowane do potrzeb różnych osób, wydaje im się to zupełnie zbędne. W rzeczywistości oczywiście tak nie jest, ponieważ dosłownie każdy proces chemiczny zachodzący w organizmie człowieka ma związek z witaminami i jest przez niego kontrolowany. Witaminy są w stanie decydować o tym, jak jędrna i sprężysta będzie skóra. Braki witaminy C ograniczą te właściwości. Zbyt mała ilość witaminy D w organizmie spowoduje z kolei problemy z prawidłowym rozwojem kości, a zbyt mało witaminy A może doprowadzić do problemów z widzeniem w sytuacjach, kiedy oświetlenie jest nie najlepsze. Więcej na https://www.nowafarmacja.pl/atopowe-zapalenie-skory-azs-luszczyca-2

Dobrze dopasowane witaminy

Każda apteka internetowa posiada różnorodne preparaty witaminowe nie bez powodu. Czasami oczywiście wystarczy tylko jedna witamina. Osoby, które rzadko korzystają ze słońca, będą miały niedobór witaminy D i jej podawanie w zasadzie całkowicie załatwia sprawą. Z kolei osoby w podeszłym wieku, które cierpią na choroby przewlekłe, będą miały znacznie większą gamę problemów, które niestety będą skutkowały wzrostem zapotrzebowania większą ilość określonych witamin. Konieczne jest podawanie im odpowiednich mieszanek. To samo dotyczy dzieci, kobiet w ciąży, ciężko pracujących mężczyzn i tak dalej.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz