Czy warto używać przyspieszacza opalania?

Marzeniem każdej kobiety jest pięknie opalone ciało. Zdarza się jednak, że – z różnych powodów – wielogodzinna ekspozycja ciała na słońcu jest niemożliwa. W tej sytuacji warto skorzystać z rozwiązania kosmetycznego, jakim są przyspieszacze opalania. Kosmetyki te nie tylko skracają czas opalania, ale dodatkowo chronią skórę przed szkodliwym działaniem promieni UV i optymalnie nawilżają skórę.

Działanie przyspieszaczy opalania

Piękna opalenizna dodaje uroku i podkreśla atuty urody. Zdarza się jednak, że wielogodzinne przebywanie na słońcu okazuje się niemożliwe, powody takiej sytuacji bywają różne – od czynników zdrowotnych począwszy, a na braku czasu skończywszy.

W tej sytuacji z pomocą przychodzą przyspieszacze opalania, czyli kosmetyki, które w znaczny sposób skracają czas opalania, zapewniając jednocześnie efektowną, piękną opaleniznę.

Działanie tego typu kosmetyków polega przede wszystkim na stymulacji naturalnego barwnika, czyli melaniny, która jest odpowiedzialna za procesy związane z opalaniem. Bezpośredni wpływ na produkcję melaniny ma znajdująca się w przyspieszaczach opalania tyrozyna oraz jej pochodne. W wielu przyspieszaczach opalania znajduje się pochodna tyrozyny i kwasu jabłkowego, czyli tzw. jabłczan tyrozyny, ewentualnie tyrozynian glukozy.

Dzięki pochodnym tyrozyny aktywowany jest eznzym – tyrozynaza, który w znaczny sposób przekłada się na produkcję melaniny. W praktyce oznacza to, że skóra, na której użyto przyspieszacz opalania brązowieje zdecydowanie szybciej, a co ważniejsze, nie ma w tym przypadku konieczności wielogodzinnego przebywania na słońcu.

Należy jednak pamiętać, że przyspieszacze opalania mogą być niebezpieczne, zwłaszcza, gdy nie zawierają filtrów chroniących przed szkodliwymi promieniami UV. Stosując tego typu kosmetyki w przypadku bardzo jasnej karnacji można uzyskać efekty odwrotne do pożądanych – poparzenia, szybsze starzenie się skóry, przebarwienia.

Nie oznacza to jednak, że należy zrezygnować z przyspieszaczy opalania – są to kosmetyki jak najbardziej godne polecenia, nie mniej jednak należy wybierać wyłącznie produkty zawierające filtr ochronny lub stosować dodatkowe kosmetyki z filtrem.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz