Jak podawane jest znieczulenie w nowoczesnych gabinetach stomatologicznych?

W całym naszym kraju jest mnóstwo prywatnych gabinetów stomatologicznych. Wciąż powstają nowe.

Podejmując decyzję o otwarciu gabinetu dentystycznego musimy sprostać konkurencji oferując dobrej jakości wypełnienia i nowe metody znieczulania.

Gabinet stomatologiczny

Żaden dobrze działający gabinet dentystyczny nie może dzisiaj leczyć zębów bez podania środka znieczulającego. Leczenie zębów coraz rzadziej kojarzy się pacjentom z bólem. Większość gabinetów nie tylko usuwa i leczy zęby po podaniu znieczulenia. Także usuwanie kamienia nazębnego poprzedzone jest podaniem środka znieczulającego. Kilka lat temu w gabinetach stomatologicznych znieczulenie podawano posługując się igłą i strzykawką. Już w trakcie podawania środka pacjenci odczuwali mało przyjemne rozpieranie. Kilka minut pod podaniu środka znieczulającego pacjentom drętwiał język, wargi i policzki. Dla pacjentów nie było to komfortowe. Dzisiaj jednak istnieje inna możliwość podania środka znieczulającego. W nowoczesnych gabinetach sięgnięto po komputery. To one czuwają nad dobraniem odpowiedniej dawki preparatu znieczulającego. Dzięki zastosowaniu komputerów znieczulenie może być podawane bardzo wolno. Dzięki temu znikło uczucie rozpierania, poszczególne części twarzy nie drętwieją tak silnie, jak miało to miejsce wtedy, kiedy znieczulano przy pomocy igły i strzykawki.

Zabiegi

Jak podawane jest znieczulenie w nowoczesnych gabinetach stomatologicznych?W przypadku niektórych zabiegów podanie znieczulenia nie jest konieczne. Nie oznacza to jednak, że nie można zmniejszyć dolegliwości bólowych. Przy tych zabiegach nie stosuje się więc tradycyjnego środka znieczulającego. Sięga się wtedy po mniej silne i krócej działające żele znieczulające. Żel aplikuje się miejscowo na dziąsło. Takie znieczulenie poprawia samopoczucie pacjentów w trakcie zabiegu. Coraz mniej jest gabinetów dentystycznych, w których po podaniu znieczulenia usuwa się jedynie zęby. W nowoczesnych gabinetach także ich leczenie odbywa się w znieczuleniu. Tylko właściciele tego typu gabinetów mają wielu pacjentów. Dzisiaj nikt nie decyduje się na leczenie zębów w gabinecie, w którym nie podaje się różnego rodzaju znieczulenia.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz