Nowoczesny gabinet stomatologiczny – leczenie zębów nie musi boleć

Wśród gabinetów lekarskich najwięcej jest chyba gabinetów stomatologicznych. Dentyści, którym zależy na jak największej liczbie pacjentów powinni oferować usługi na bardzo wysokim poziomie. Muszą więc oferować nie tylko wypełnienia dobrej jakości, ale także stosować najbardziej nowoczesne metody znieczulania.

Dzisiaj leczenie zębów nie musi już bowiem boleć.

Nowoczesny gabinet

W nowoczesnym gabinecie stomatologicznym nie może brakować na wyposażeniu środków znieczulających. W chwili obecnej znieczulenie podaje się nie tylko przy usuwaniu zębów, ale także przy ich leczeniu, a coraz częściej także w trakcie usuwania kamienia nazębnego.

Środek znieczulający

Tradycyjnie środek znieczulający lekarz podaje używając strzykawki i igły. Wykonywanie zastrzyku nie jest dla pacjenta przyjemne, pojawia się uczucie rozpierania. Po podaniu środka znieczulającego następuje bardzo szybkie drętwienie policzka, warg i języka. To też nie jest przyjemne odczucie. Dlatego w bardzo nowoczesnych gabinetach stomatologicznych środek znieczulający jest podawany komputerowo. Dawkę środka ustala komputer, a sam środek podawany jest bardzo wolno. W efekcie nie ma odczucia rozpierania, twarz nie drętwieje tak silnie, jak w przypadku znieczulenia podawanego przy pomocy strzykawki i igły. Nie trzeba nikogo przekonywać, że taki sposób podawania znieczulenia jest bardziej komfortowy dla pacjentów. Co więcej, podanie znieczulenia w ten sposób niemal zupełnie nie boli.

Różne zabiegi stomatologiczne

Nowoczesny gabinet stomatologiczny – leczenie zębów nie musi bolećLekarze stomatolodzy wykonują bardzo różne zabiegi. Nie każdy zabieg wymaga stosowania środka znieczulającego. Ale odczuwane przez pacjenta dolegliwości bólowe mogą zostać zmniejszone. W nowoczesnych gabinetach przy wykonywaniu zabiegów nie wymagających znieczulenia wykorzystywane są żele znieczulające. Działają one znacznie słabiej od środków podawanych metodą iniekcji, działają także znacznie od nich krócej. Ale komfort pacjenta jest znacznie większy. Funkcjonowanie nowoczesnego gabinetu stomatologicznego bez stosowania szerokiej gamy środków znieczulających jest dzisiaj niemożliwe.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz