Jak prowadzić firmę transportową?

 

Jak prowadzić firmę transportową?Prowadzenie firmy transportowej nie jest łatwe. Trzeba umieć zarządzać dużą ilością ludzi i pozyskiwać zlecenia, które będą na tyle intratne, by przyniosły zysk, który będzie dochodem dla firmy i zapewni środki na jej utrzymanie. Zarządzanie flota samochodową wymaga umiejętności logicznego myślenia i planowania. Wymaga współpracy właściciela firmy, spedytora i kierowcy. Niekiedy niezbędna jest też pomoc innych osób, na przykład osoby odpowiedzialnej za prowadzenie kadr.

Flota samochodowa

Istota funkcjonowania firm transportowych jest organizacja transportu dla różnego rodzaju towarów i rzeczy. Niezbędnym elementem każdej firmy transportowej są samochody i obsługujący je kierowcy. Lecz nie mogą oni zostać pozostawieni sami sobie. Nie mogą wyruszać w trasy, wtedy kiedy im się podoba. Nie mogą tez jeździć bez przerwy. Zarządzanie flota samochodową jest skomplikowane i wymaga zmysłu organizacji. Planując kolejne wyjazdy trzeba mieć na uwadze, by każdy wyjazd był możliwie jak najbardziej korzystny. Nie można dopuszczać do niepotrzebnych postojów, czy powrotów na pusto. To nieekonomiczne. Zarządzanie flota samochodowa wymaga również precyzji w doborze kierowców, którzy obsługują dane kursy. Firma transportowa musi dysponować taką ilością kierowców, by w czasie gdy jeden musi mieć zapewnione dni wolne, inny mógł przyjść do pracy. Nie można dopuścić do sytuacji, gdy większość samochodów nie ma zleceń, bo nie ma kierowców, którzy w trasę mogliby pojechać.

Funkcja spedyora

Funkcjonowanie firm transportowych w dużej mierze zależy tez od tego, jak swoje funkcje wypełnia spedytor. To on jest osoba, która odpowiada za pozyskiwanie i organizację poszczególnych wyjazdów. Może on w tym celu współpracować z logistykiem, bo organizacja korzystnych kursów wcale nie jest zadaniem banalnym. Właściwe prowadzenie firmy transportowej wymaga ścisłej współpracy między wieloma różnymi osobami. Tylko ono daje gwarancję zaistnienia w branży i daje możliwość na odniesienie sukcesu. O porażkę w działalności transportowej nie jest trudno. Wystarczy nieopowiedziany kierowca czy spedytor, który niesumiennie podchodzi do swoich obowiązków.

 

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz