Jak wysłać kwiaty?

 

Jak wysłać kwiaty?Żeby obdarować kogoś kwiatami niekoniecznie trzeba fatygować się i stawiać z nimi osobiście. Niekiedy jest to niemożliwe. Gdy osoba, która chce się obdarować kwiatami mieszka daleko, a nie mamy czasu i możliwości, by ja odwiedzić, wyjściem z sytuacji jest wysyłka kwiatów. Umożliwiają ją prężnie działające poczty kwiatowe. Usługi tego rodzaju proponują zwykle duże kwiaciarnie, będące częścią sieci. Jeśli mniejsza kwiaciarnia ma w ofercie pocztę kwiatowa, zwykle zakres jej działania jest węższy. Może obejmować najbliższą jej okolicę. W innym razie nie może ona zagwarantować, iż kwiaty dostarczone zostaną świeże.

Wybór kompozycji

Wysłanie kwiatów nie jest skomplikowane. Jeśli znajdziemy kwiaciarnie, która się tego podejmie, to już połowa sukcesu. Wysyłka kwiatów zwykle wiąże się z wyborem kwiatów, które mają zostać wysłane. W zależności od upodobań naszych lub osoby, do której wysyła się kwiaty, bukiet może być jednorodny (kwiatowo i kolorystycznie) lub może być skomponowany z różnych rodzajów kwiatów. Wybór bukietu zależy tez od możliwości finansowych. Im bezie on większy, tym koszt będzie wyższy. W cenę bukietu wlicza się również koszty dostawy. Po wyborze bukietu należy dokładnie wskazać adres, na jaki kwiaty mają być dostarczone. Można konkretnie wybrać dzień, a nawet godzinę dostawy, by mieć pewność, ze kwiaty trafią w ręce odbiorcy. Za takie zlecenie płaci się z góry, a nie po jego zrealizowaniu.

Zamówienie przez internet

Wysyłka kwiatów może zostać zlecona również przez Internet. Za pośrednictwem odpowiedniej strony możemy wybrać bukiet, który chcemy wysłać. Pozostałe procedury są takie same, jak w przypadku wysyłki zlecanej w tradycyjnej kwiaciarni. Warunkiem wykonania zlecenia jest uiszczenie opłaty, której dokonuje się zwykle dzięki bankowości internetowej. Dlatego też mając na uwadze, iż niektóre przelewy finansowe realizuje się dłużej, warto zlecić wysyłkę kwiatów odpowiednio wcześniej, by nie denerwować się o to, czy zdąży ona dotrzeć na czas. Jeśli kwiaty zostaną dostarczone, zwykle jesteśmy o tym informowania za pośrednictwem wiadomości SMS lub mejlem.

 

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz