Jak zrobić tort urodzinowy?

 

Jak zrobić tort urodzinowy?Tort urodzinowy jest nieodzownym elementem każdych urodzin. Te słodki akcent jest konieczny do świętowanie urodzin dziecka, mamy czy babci. Tort urodzinowy można upiec samemu. Nie jest to bardzo trudne zadanie. Obecnie nie trzeba męczyć się zrobieniem skomplikowanych kremów maślanych. Alternatywą dla nich są gotowe kremy do tortów lub śmietana, która wystarczy odpowiednio obić. Przy odrobinie chęci i zaangażowania zrobienie toru urodzinowego nie będzie żadnym problemem.

Pieczenie biszkoptu

Tort urodzinowy zwykle składa się z biszkoptu i kremu, którym się go przekłada. Upieczenie biszkoptu nie jest trudne. Wystarczy mieć odpowiedni przepis i składniki. I formę do pieczenia ciasta. Forma na tort urodzinowy może mieć różne kształty. Od standardowych okręgów, po serca na przykład. Upieczony biszkopt trzeba podzielić na dwa lub trzy blaty. Kolejnym wyzwaniem jest przygotowanie kremu do przełożenia biszkoptu. Najłatwiejszym sposobem na niego jest zrobienie bitej śmietany. Wystarczy śmietana, odrobina cukru i sprawny mikser. Tort urodzinowy można przełożyć kremem, który sporządza się z gotowego proszku. Do niego zwykle wystarczy dodać mleko i całość połączyć mikserem. Tort urodzinowy zwykle urozmaica się dodając do niego dżem lub konfitury. Dzięki temu jego smak jest dużo lepszy. Kiedy biszkopt, krem i dżem mamy już pod ręka wystarczy odpowiednio posmarować każdy z biszkoptowych blatów i połączyć je ze sobą. Ostatnim elementem prac nad tortem urodzinowym jest jego dekoracja.

Świeczki i dekoracje

Tutaj mamy kompletna dowolność. Tort urodzinowy można udekorować gotowymi dekoracjami, owocami lub czekoladowymi polewami. Wszystko zależy od upodobań i zdolności dekoratorskich. Jeśli jednak nie mamy czasu czy zdolności kulinarnych zawsze możemy zamówić tort gotowy. Ich przygotowywaniem zajmują się cukiernie lub osoby prywatne. Można wtedy wybrać sobie tort o dowolnym smaku i udekorowany w różny sposób. Bardzo popularne są ostatnio torty urodzinowe dekorowane masą cukrową. Takie tory to prawdziwe cuda sztuki dekoratorskiej przede wszystkim. Osoby zajmujące się ich przygotowaniem potrafią wyczarować z masy cukrowej postacie z bajek, zwierzątka i wszystko inne.

 

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz