Zrobiony samodzielnie czy zamówiony tort urodzinowy?

 

Zrobiony samodzielnie czy zamówiony tort urodzinowy?Nie wszyscy mają zdolności kulinarne. Nie każdy jest w stanie upiec domowe ciasto. Nie dla każdego zrobienie tortu urodzinowego jest błahostka. Tort urodzinowy wymaga sporo pracy. To dość wymagający wypiek. Dobry tort urodzinowy powinien być przygotowany na miękkim i pulchnym biszkopcie. Nie każdy potrafi taki upiec. Trzeba mieć tak zwaną rękę i dobry przepis. Samo wykonanie ciasta nie jest trudne, jednak nie zawsze wychodzi on tak wysoki, jak by się tego chciało. Zdarza się, że jest za suchy. Może też upaść. Opcji jest wiele.

Gotowy biszkopt

Alternatywa dla samodzielnie pieczonego biszkoptu mogą być gotowe blaty biszkoptowe, które można kupić w większości sklepów i marketów spożywczych. Występują one w dwóch wersjach. Mogą być białe, standardowe, lub mieć w swoim składzie kakao – czekoladowe spody biszkoptowe. Robiąc tort urodzinowy, a nie umiejąc piec ciasta, spokojnie można je wykorzystać. Ale tort nie składa się z samych spodów. Trzeba je czymś przełożyć. Może to być krem, śmietana lub dżem. Niekiedy tory przekłada się masą krówkową. Zależy, co kto lubi. Każdy tort musi być udekorowany. Na bogato lub skromnie, ale dekoracja być musi. Nie zawsze jest tak, ze ma się czas na przygotowanie tortu. Nawet robiony z półproduktów wymaga czasu. Szybkim sposobem na tort urodzinowy jest tort na zamówienie. Taki tort zamówić można w różnych miejscach.

Zamawianie dekoracji

Tradycyjnie zamawia się je w cukierniach. Torty na różne okazje zamówić można również w marketach, które maja swoje stoiska z ciastem i wypiekami cukierniczymi. Tort urodzinowy można tez zamówić u osoby prywatnej, która zajmuje się pieczeniem ciast i tortów. Jedynym naszym problemem wtedy jest wybór wielkości ciasta i smak, jaki ma mieć tort. Jeśli mamy specjalne życzenia co do dekoracji, na pewno zostaną one uwzględnione. Podobnie jeśli chodzi o preferencje smakowe. Tort na zamówienie będzie taki, jaki smakuje nam najbardziej. I co najważniejsze nie będzie nasz kosztował ani odrobiny wysiłku. Tort można zamówić osobiście, przez telefon, a nawet za pośrednictwem Internetu, możliwości jest naprawdę dużo.

 

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz