Klasyfikacja hoteli

Celem wprowadzenia standardowej klasyfikacji hoteli jest ułatwienie turystom dokonywania świadomego wyboru odnośnie odpowiednich dla nich hoteli.

Hotele sklasyfikowane poza salą nie spełniają ogólnie przyjętych warunków, ale nie oznacza to że są to od razu miejsc których należy unikać, w niektórych regionach świata jednak takie hotele nie są godne polecenia, bowiem wypoczynek w nich może być mocno utrudniony, należy jednak sprawdzić dlaczego dany hotel nie ma odpowiedniej klasyfikacji, niektóre braki, takie jak brak telewizora można wszak przeboleć, standardowo klasa komfort zaczyna się od trzech gwiazdek, które otrzymują te hotele, które zapewnić mogą już takie luksusy jak na przykład klimatyzacja.

Metraż pokoju hotelowego

W każdej z pięciu gwiazdek istotną rolę odgrywa metraż pokoju hotelowego. Inne normy obowiązują dla pokojów jednoosobowych, inne dla dwuosobowych, a jeszcze inne dla pokoi rodzinnych i apartamentów. Niektóre starsze hotele właśnie z tego powodu mogą mieć problemy z uzyskaniem odpowiedniej klasyfikacji. W całej Unii Europejskiej obowiązuje jedna, standardowa klasyfikacja hoteli, poza unią jednak może to wyglądać nieco inaczej, zwłaszcza że powoli dostrzega się potrzebę dostosowania skali hoteli do nowych wymagań, oraz stanu faktycznego. Spora część hoteli obecnie znajduje się bowiem poza skalą. Są to nie tylko hotele o najniższym standardzie, jak by się to mogło od razu wydawać, ale także i te o standardzie wyjątkowo wysokim.

Dubaj

Hotele takie znajdują się na przykład w Dubaju. Mogą one znacząco przewyższać klasyczne hotele pięciogwiazdkowe, ale nie znajdują się one w zakresie cenowym przeciętnego turysty, który wybiera zwykle o wiele tańsze, co może być niekiedy trochę ryzykowne. Swego czasu stosowano projektowanie reklam, gdzie nieco zawyżano klasyfikację samych hoteli, takie praktyki obecnie jednak nie mają, a w każdym razie nie powinny mieć miejsca. O klasyfikacji hotelu decyduje także jakość obsługi dlatego też niektórych pracowników, zwłaszcza z kadry kierowniczej, dlatego też zatrudniani są profesjonalni headhunterzy, którzy mogą taką kadrę zapewnić. Na co dzień z usług takich specjalistów korzystają raczej branże takie jak produkcja czy też rybołówstwo. W najbliższej przyszłości także firmy energetyczne będą zapewne z takowych usług korzystać.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz