Mobilny czy stacjonarny?

 

Mobilny czy stacjonarny?Nie da się jednoznacznie ocenić, który Internet stacjonarny czy mobilny jest lepszym rozwiązaniem. Wszystko zależy od tego, co się potrzebuje. Jeśli Internet jest niezbędny do wykonywania obowiązków zawodowych, które wymagają stałego przemieszczania się, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie Internet mobilny. Jeśli z kolei potrzebujemy Internetu na potrzeby domowe, lepszą alternatywą może okazać się Internet stacjonarny.

Dostawca internetowy

Niekiedy wybór co do dostawcy internetowego jest z góry ograniczony. Internet mobilny działa dzięki specjalnego rodzaju nadajnikom. O ile w dużych miastach jego zasięg jest rewelacyjny, o tyle w małych miejscowościach może nie działać o w ogóle. Obecnie Internet mobilny na wsiach nie zdaje egzaminu. Dlatego tez mieszkańcy wsi zdecydowanie chętniej decydują się na internet stacjonarny. Do jego zainstalowania niezbędna jest linia telefoniczna, a te znajdują się w zdecydowanej większości małych miasteczek i wsi, choć z telefonów stacjonarnych mało kto już dzisiaj korzysta. Internet stacjonarny nie zacina się, nie ma tu przerw w przesyłaniu danych. Internet stacjonarny ma stała prędkość. W małych miejscowościach dość dużą popularności cieszy się również tak zwany Internet radiowy.

Nadajnik i antena

Do jego odbioru niezbędny jest nadajnik i odpowiednia anten. Konieczny jest tez modem lub router. Internet radiowy to Internet bez limitu, jednak zwykle nie ma on dużej prędkości. Choć jest zdecydowanie tańszy niż Internet stacjonarny, jest również niestabilny. Z jednego połączenia może korzystać kilku użytkowników. To wpływa na prędkość Internetu. Poza tym złe warunki pogodowe wpływają niekorzystnie na transfer danych. Bardzo częste są awarie i przerwy w dostawie Internetu. To zdecydowane minusy Internetu radiowego. Wybór Internetu, czy raczej dostawcy internetowego, w dużej mierze uzależniony jest on potrzeb, ale i od miejsca, w którym Internet chce się mieć. Miasta dają zdecydowanie większy wybór. W małych miejscowościach jest on zdecydowanie ograniczony. Ale zawsze jakiś jest. Wolniejszy czy z ograniczeniami, ale jest. Zawsze to lepsze rozwiązanie, niż kompletny brak dostępu do sieci.

 

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz