Rodzaje Internetu

 

Rodzaje InternetuDostęp do Internetu ma już w swoich domach niemalże każdy. Czy to mieszkaniec dużego miasta, czy niewielkiej wsi, dostęp do Internetu ma każdy. Usługi internetowe wykorzystuje się w codziennym życiu osobistym i zawodowym. Wielu ludzi nie wyobraża już sobie życia bez możliwości dostępu do sieci. W związku z tak dużym popytem oferta dostawców internetowych stale ulega wzbogacaniu. Czy to Internet stacjonarny czy mobilny staje się on podmiotem ofert, które ze wszystkich stron są proponowane potencjalnemu użytkownikowi. Dostawcy Internetu prześcigają się w oferowaniu atrakcyjnych ofert, by tylko zyskać kolejnego klienta i odbiorcę Internetu.

Internet stacjonarny

W większości gospodarstw domowych nadal przeważa Internet stacjonarny. To pierwszy rodzaj Internetu, jaki dostępny był na naszym rynku. Dostęp do Internetu stacjonarnego umożliwiała linia telefoniczna. Na takich zasadach działa do dziś. Tyle, że znaczenie wzrosła jego prędkość. Internet stacjonarny nadal cieszy się duża popularnością ze względu na swoją stałość i niezawodność. Internet ten nie zwalnia w zależności do liczby użytkowników. Nie zacina się z powodu złych warunków pogodowych. Jednak jest dość drogi, gdyż prócz opłaty internetowej dochodzą też zwykle koszty utrzymania linii telefonicznej. Nowoczesną alternatywa Internetu stacjonarnego jest Internet mobilny.

Internet mobilny

Jego zaleta jest fakt, iż możemy korzystać z niego nie tylko w domu. Nie wiąże on nas z żadnym konkretnym miejscem. Mając do dyspozycji Internet mobilny (i koniecznie urządzenie umożliwiające korzystanie z niego – tablet, laptop lub telefon) możemy korzystać z niego u sąsiada, u ciotki w Krakowie czy na wczasach nad morzem. Niestety zwykle Internet tego rodzaju ma ograniczony limit danych, które możemy pobrać. Po jego przekroczeniu prędkość Internetu zwalnia lub nie mamy do niego dostępu wcale. W obecnej ofercie usług internetowych coraz częściej jednak nie wprowadza się limitów danych. To zniechęca klientów. Zdecydowanie wola oni Internet bez limitu danych, nawet jeśli korzystają niewiele.

 

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz