Przekonanie Polaków do oszczędzania

W chwili obecnej wydaje się, że zdecydowana większość Polaków zaczyna rozumieć znacznie oszczędzania i to, jak wielki będzie miało ono wpływ na ich pozycję społeczną i komfort życia na starość. Kwestie zabezpieczenia emerytalnego są poruszane od wielu lat, ale dzisiaj już praktycznie nikt nie ma wątpliwości, że emerytalne świadczenia wypłacane mu za następne czterdzieści czy sześćdziesiąt lat, nie będą wystarczające do utrzymania swojego życia na dotychczasowym poziomie. Przekonanie Polaków do oszczędzaniaDlatego tak ważne jest, aby już teraz świadomie oszczędzać. Świadome oszczędzanie nie powinno polegać jednak na wyłącznie odkładaniu części swoich comiesięcznych dochodów do przysłowiowej skarpety – nawet jeśli będą nią konta oszczędnościowe w banku albo lokaty, zazwyczaj dość niskooprocentowane.

 

 

 

Mechanizmy rynkowe

Nikt o zdrowych zmysłach nie powinien odkładać swojego majątku w takiej formie, albowiem sama inflacja jest w stanie przyczynić się do regularnego zmniejszania wartości całego takiego majątku. Świadome oszczędzanie to dzisiaj przede obracanie swoim majątkiem, a więc mądre wpłacanie ich na odpowiednie instrumenty i mechanizmy rynkowe i ewentualne ich przenoszenie wraz ze zmieniającymi się notowaniami, statystykami i prognozami. Oczywistym jest, że przeciętny człowiek sam nie jest w stanie poradzić sobie z natłokiem informacji, jaki trzeba przeanalizować przed wybraniem odpowiedniego funduszu czy opcji dla siebie.

Fundusze inwestycyjne

Dlatego tak ważne jest korzystanie z pomocy profesjonalistów pracujących na rzecz takich firm jak fundusze inwestycyjne – samo know-how i odpowiednie schematy oraz procedury wspierane przez stosowne zaplecze teleinformatyczne, dają tutaj bowiem ogromną przewagę oraz poczucie bezpieczeństwa. Obserwując publikowane na przestrzeni ostatniego roku notowania funduszy zgromadzonych pod wspólną banderą Legg Mason i nie tylko, pozwalają twierdzić, że koniunktura na rynku jest obecnie idealna i świetnie działa na rzecz każdego, kto chciałby zwielokrotnić wielkość własnego kapitału. Nie jest wcale potrzebny wielki wkład własny i już niewielka suma na start jest w stanie przy jej odpowiednim obracaniu, na przestrzeni kolejnych miesięcy i lat, wypracować dla swojego właściciela bardzo satysfakcjonujący procent.

Szczególnie przydatne mogą się okazać fundusze dla osób, które chcą zabezpieczyć się dodatkowo finansowo na okres starości, przeczuwając niską emeryturę. Dlatego stworzone właśnie IKE, a więc Indywidualne Konta Emerytalne, które są również dostępne w ramach oferty produktowej Legg Mason. To idealny wybór dla każdego, kto obawia się, że emerytura wypłacana z ZUS nie będzie wystarczająca do pokrycie potrzeb egzystencjalnych i konsumpcyjnych, do których przyzwyczajamy się w okresie swojego aktywnego życia zawodowego.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz