To, czego brakuje w naszym kraju

Polska jest pięknym krajem, który powinien czerpać o wiele większe zyski z turystyki, jest u nasz wszystko, od gór, przez jeziora aż po morze. Gdybyśmy lepiej potrafili wykorzystać nasze walory to zyski z branży turystycznej naszego kraju byłyby o wiele wyższe.

Przede wszystkim hotele jakie są w naszym kraju świadczą za niski standard, oczywiście nie mam tu na myśli Sheraton’a, ale setki innych hoteli, których baza wciąż nie jest na takim poziomie, na jakim być powinna.

Usługi internetowe

Także polski rynek, który oferuje usługi internetowe może się wciąż rozwijać, w grę może tutaj wejść nowy operator, który zaoferuje niższe stawki i szybszy Internet. Planuje się także otwarcie darmowego pasma internetowego obejmującego cały kraj co może nieco odstraszyć nowych graczy na rynku, jednak zanim do tego dojdzie, przy obecnym rządzie może minąć kilkanaście lat. W naszym kraju niezbędne są również centra medyczne, gdyż usługi jakie świadczy NFZ to jednym słowem katastrofa, w żadnym innym kraju Unii Europejskiej nie ma tak niskiego poziomu leczenia, o kolejkach już nie wspominając. Chory polski system lecznictwa powinien być jak najszybciej zmieniony w taki sposób, aby nasze szpitale były dla pacjentów, a nie pacjenci dla szpitali.

NFZ

Pozwolę sobie tu nazwać NFZ firma, a takie firmy dla ludności powinny być otwarte i wychodzić naprzeciwko oczekiwaniom społeczeństwa. Najbardziej niedocenianą polską branżą jest chyba rybołówstwo, obecnie polscy rybacy przeżywają spory kryzys i nie czerpią wystarczających zysków ze swoich wypraw na otwarte może, a praca na kutrze rybackim do prostych nie należy. Ponadto polski rynek zalewany jest przez tandetne ryby z Azji, które łowione są z zanieczyszczonej wody. Bezkonkurencyjne są tutaj nasze polskie ryby, które mimo tego, iż pływają w nie najczystszym Bałtyku to i tak biją o klasę te azjatyckie sprowadzane z Wietnamu. Mało doceniane są spółki, które świadczą usługi dla firm, czasem naprawdę ciężko jest znaleźć dobrą i odpowiedzialną ekipę sprzątającą do biurowca, dlatego ten rynek jest wciąż otwarty i czeka na kolejne firmy oferujące usługi sprzątające.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz