Typy ubezpieczeń zdrowotnych dostępnych na naszym rynku

Zbyt długie kolejki do fachowców, a dodatkowo, zazwyczaj, słaba jakość usług medycznych, w wypadku nieodpłatnych świadczeń, skłaniają nas do wykorzystywania spersonalizowanej opieki medycznej. Dlatego coraz bardzo często decydujemy się na zakup polisy zdrowotnej. Jakie gatunki ubezpieczeń są dostępne na naszym ryku ubezpieczeń?

Ofertę rynkową można ogólnie podzielić na te gwarantujące:

  • tzw. leczenie ambulatoryjne,
  • a dodatkowo te zapewniające leczenie szpitalne

Leczenie ambulatoryjne, czyli dostęp do osobistej opieki medycznej, które nie wymaga przebywania chorego w danej placówce ponad 24 godziny. Jest to najpopularniejszy rodzaj ubezpieczenia.

W ogromnej liczbie przypadków tego rodzaju polisy obejmują:

  • konsultacje u lekarzy fachowców,
  • leczenie, zabiegi, badania i testy diagnostyczne,
  • szczepienia,
  • wizyty domowe,
  • spersonalizowane pogotowie ratunkowe.

W większości wypadków ubezpieczyciel wskazuje kontrahentowi miejsce, gdzie ma możliwość się leczyć – przychodnie/ kliniki, z którymi ma podpisane umowy na bezgotówkowe korzystanie z usług przez ubezpieczonych. Niektóre oferty obejmują także wolny wybór lekarza, czyli możliwość udania się do dowolnie wybranego lekarza – ubezpieczyciel odda pieniądze na podstawie imiennego rachunku za usługę medyczną. Użytkowanie z porad, badań i innych usług (zgodnie z tym, co Towarzystwo oferuje w wybranym wariancie) jest możliwe po okazaniu karty pacjenta.

Do ubezpieczenia ambulatoryjnego w znaczącej liczbie sytuacji możemy dokupić (lub ubezpieczyciel sam dokłada w ramach składki podstawowej) opcje dodatkowe, związane przykładowo. z leczeniem szpitalnym.

Leczenie szpitalne
Na polskim rynku ubezpieczeń tego rodzaju polisy zazwyczaj różnią się zakresem. Dlatego za każdym razem trzeba sprawdzać, co obejmuje ubezpieczenie wykupione u wybranego przeze mnie ubezpieczyciela.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz