Wydajne ogrzewanie na chłodniejsze dni

W przypadku kupna materiałów grzewczych na zimę niekoniecznie powinniśmy sugerować się niską ceną danego opału. To, że produkt jest tani nie oznacza bowiem, że będziemy z niego zadowoleni. Jeśli kupujemy tani węgiel, wówczas jego jakość może być wątpliwa.

Oznacza to, że węgiel może mieć wysoką spiekalność, co powodować będzie powstawanie spieków wewnątrz kotła grzewczego. Co więcej, zwykły węgiel może powodować niszczenie kotła grzewczego, a co za tym idzie – obniża jakość energii cieplnej dostarczanej przez ten kocioł oraz zmusza nas do inwestowania w regularne serwisowanie pieca.

Kupno ekogroszku

Lepszym rozwiązaniem będzie kupno ekogroszku, czyli rozdrobnionego i poddanego procesowi oczyszczania węgla kamiennego lub brunatnego. To opał wysokiej jakości, dający dużo energii cieplnej, a przy tym litościwy dla naszych pieców, nie niszczący ich w szybkim tempie. Kupując ekogroszek warto zwrócić uwagę na różne parametry – sposób pakowania, proces jego czyszczenia, pochodzenie. Te cechy mają niebagatelny wpływ na jakość groszku, ale również na jego cenę. Sęk w tym, by nie dać się zwieść najniższej cenie ekogroszku – może się bowiem okazać, że nie będzie on zbyt wydajny i w efekcie będziemy kupować go większą ilość, na czym wcale nie zaoszczędzimy. Jeśli chcemy ogrzewać swój dom przy jak najniższych kosztach opału, pomyślmy o kupnie opału jeszcze latem. Wówczas ceny ekogroszku są najniższe. Dzięki temu możemy kupić większą ilość produktu najwyższej jakości, a zapłacić za niego mniej niż w sezonie, czyli zimą.

Kupowanie opału wcześniej

Choć latem mało kto myśli jeszcze o mrozach i konieczności zgromadzenia opału, to powinniśmy brać przykład ze zwierząt, które przez całe lato pracowicie magazynują zapasy – gdy zadbamy o opał w odpowiednim czasie, wówczas zima nie zaskoczy nas i nie będziemy zmuszeni gorączkowo poszukiwać dostawcy opału w środku mroźnej zimy, ani też przepłacać za węgiel niskiej jakości. Wystarczy odrobina logistyki i przezorności, a możemy ogrzać swój dom wydajnie i za naprawdę niewielkie pieniądze.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz