Zalety okien z PCV

Okna z PCV zaczęły być produkowane w latach 70. ubiegłego wieku. Ich funkcjonalność, estetyka i inne zalety, jakie posiadają, zostały bardzo szybko docenione przez klientów i okna te błyskawicznie zdobyły wielką popularność. Cieszą się nią do dziś, ponieważ badania statystyczne pokazują, że obecnie aż połowa kupowanych na całym świecie okien wykonana jest z PCV. Co o tym decyduje?

Choć niektórzy mogą uważać, że okna z PCV są mniej estetyczne od na przykład znacznie kosztowniejszych okien drewnianych, nie da się ukryć, że te drugie potrzebują regularnej pielęgnacji, jak na przykład malowanie, konserwacja i usuwanie zabrudzeń. Okna PCV natomiast bardzo łatwo jest utrzymać w czystości i nienagannym stanie, ich odporność, nie tylko na czynniki atmosferyczne (choć chyba to jest najważniejsze) powoduje, że nie tylko nadają się do użytku przez bardzo długi czas, ale również bardzo długo prezentują się jak nowe. Pozwala to nie tylko zaoszczędzić wysiłek, ale też pieniądze, jakie w przypadku okien na przykład drewnianych trzeba wydawać choćby na farbę.

Poza tym okna PCV są bardzo funkcjonalne i uniwersalne. Dobrze zabezpieczają przed hałasem, a także zapewniają podstawową ochronę przed włamaniami, nawet gdy nie są w żaden sposób dodatkowo zabezpieczone, gdyż trudno je sforsować. Istnieje również możliwość różnych konstrukcji, na przykład istnieją specjalne systemy profili, które dostosowane są do budownictwa renowacyjnego i nadają się do starych, klimatycznych mieszkań i domów, tym bardziej, że można je wzbogacić na przykład o ozdobne listwy czy szprosy, zależnie od preferencji klienta. Powoduje to, że nie w każdym przypadku okna te muszą prezentować się tak samo minimalistycznie, nowocześnie (i zwyczajnie, jak to zarzucają miłośnicy bardziej wyszukanych rozwiązań, którzy uważają, że jedyną zaletą okien PCV jest cena).

Szczelność okien PCV nie tylko chroni przed hałasem z zewnątrz, o czym było już wspomniane, podnosząc komfort mieszkania, ale również chroni przed uciekaniem z wnętrza ciepła. Wpływa to na komfort i pozwala realnie zaoszczędzić na ogrzewaniu.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz