Handel oraz ubezpieczenia

Jednym z głównych czynników mających wpływ na rozwój gospodarki w danym regionie, a nawet kraju jest handel. Nie bez powodu na arenie międzynarodowej najważniejsze państwa są jednocześnie tymi, które najlepiej radzą sobie w handlu właśnie. Można obserwować to w wielu różnorodnych branżach.

Widać to także doskonale na szczeblach lokalnych. Te starostwa powiatowe, które maja bardziej liberalne przepisy dotyczące handlu na ogół mogą też pochwalić się lepszym budżetem w swoim regionie. W tych gdzie przedsiębiorcy spotykają się z licznymi ograniczeniami czy też wyższymi podatkami, wpływy to kasy samorządowej są o wiele mniejsze.

Produkty dla najmłodszych

Nie dotyczy to oczywiście tych wyjątkowych regionów w których funkcjonują duże przedsiębiorstwa, które, mają znaczy wpływ na kształt budżetu samorządu. Bynajmniej nie jest też tak, że w handlu nie obowiązują żadne regulacje, wręcz przeciwnie. Na przykład produkty dla dzieci są towarami szczególnie mocno kontrolowanymi, w zależności jeszcze od tego dla jakiej konkretnie grupy odbiorców są one przeznaczone. Najbardziej rygorystyczne regulacje dotyczą oczywiście produktów przewidzianych dla najmłodszych czyli dla dzieci przed 3 rokiem życia, gdzie każdy szczegół ma ogromne znaczenie, a zabawki, meble czy nawet ubranka muszą posiadać stosowne certyfikaty oraz atesty, aby w ogóle mogły być dopuszczone do sprzedaży. Nie jest to jedyna branża w której wprowadza się określone regulacje, także materiały budowlane podlegają bardzo rygorystycznym przepisom, które w różnych krajach mogą się od siebie różnić.

Pręty zbrojeniowe

Przykładem mogą być chociażby pręty zbrojeniowe używane na całym świecie. Wszelkie stopy metali, które stosowane są w określonych prętach są odpowiednio klasyfikowane i testowane na przykład pod względem wytrzymałości. Na ceny wpływ mają także koszty transportu. Na przykład materiały biurowe transportuje się o wiele łatwiej niż opisane już powyżej materiały budowlane, które do transportu, a nie rzadko także do samego załadunku wymagają wykorzystania specjalistycznego sprzętu, co nie może pozostać i nie pozostaje bez przełożenia na koszty samych materiałów. Do kosztów tych doliczyć należy także opłaty, które pobierają firmy ubezpieczeniowe, także za ubezpieczenie transportu towarów.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz