Idealnie mieszkanie w Warszawie.

Znalezienie idealnego mieszkania, zwłaszcza w dużym mieście wcale nie musi być łatwe. Wbrew pozorom im więcej jest dostępnych ofert, tym trudniej jest wybrać idealny lokal. Najwięcej ciekawych inwestycji deweloperskich jest prowadzonych na terenie Warszawy, więc szukając tutaj mieszkania wybór będzie najtrudniejszy.

Mieszkanie nowe czy z drugiej ręki?

Oczywiście plusem kupienia mieszkania z drugiej ręki jest możliwość wprowadzenia się od zaraz do często już wyremontowanego i umeblowanego mieszkania, ale z drugiej strony możliwość kupienia mieszkania całkowicie pustego daje nam sposobność umeblowania i urządzenia go po swojemu. Mieszkania do kupienia w Warszawie dzielą się właśnie na mieszkania pod klucz oraz już urządzone przez poprzedniego właściciela. Dlatego też trzeba się zastanowić czy wystarczy nam pieniędzy na urządzanie od razu nowego mieszkania czy lepiej pozostać przy tym co zastaniemy w lokalu i porządny remont zrobić za rok. Jednak w wypadku mieszkania deweloperskiego od razu widzimy jaki jest jego stan, nie ma ukrytych wad czy też uszkodzeń powstałych w czasie użytkowania. A mieszkania używane dość często wymagają kapitalnego remontu lub też łatania wielu dziur w ścianach. Ponadto w niektórych poprzedni właściciel zabierają ze sobą meble, więc trzeba będzie je tak samo wyposażyć jak nowe lokum. Dlatego też wbrew pozorom używane mieszkanie wcale nie musi nas kosztować mniej niż zakup mieszkania na nowo wybudowanym osiedlu.

Mieszkanie od dewelopera

Wiele inwestycji deweloperskich prowadzonych jest na obrzeżach miast, do których jest doprowadzona dobra komunikacja miejska, a mimo to okolica jest spokojna. Ponadto przy osiedlach domów mieszkalnych od razu budowana jest cała infrastruktura jak sklepy osiedlowe, małe przedszkola czy też tworzone są place zabaw i mini skwerki z zielenią. Mieszkania deweloperskie Warszawa zwykle leżą kawałek dalej od centrum, ale w takim wielki mieście jest to plus. Po pracy można będzie spokojnie odpocząć w domowym zaciszu od wielkomiejskiego hałasu.

Jednak przed zakupem trzeba się zdecydować czy wybieramy mieszkanie, które jest już gotowe i można wprowadzać się od razu po podpisaniu umowy czy też wybieramy inwestycję, która jeszcze jest w realizacji, ale już sprzedawane są z niej mieszkania. W tym drugim wypadku na pewno będziemy mieli większy wybór, ale czas oczekiwania może być dłuższy. Warto też wtedy sprawdzić, jaka infrastruktura powstanie dookoła osiedla.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz