Wnętrze dla każdego.

Każdy chce mieć idealny wystrój wnętrza. Jednak często zapominamy o podstawach aranżacji, a skupiamy się na drobnych detalach, które wcale nie są istotne.

Generalnie, aby wprowadzić jakiekolwiek zmiany w wystroju mieszkania albo trzeba je całkowicie wyremontować albo postawić na wymianę mebli i dodatków. Ale przy tej drugiej opcji warto wziąć pod uwagę, że za dawno nieodsuwanymi meblami może ukrywać się plama wilgoci czy oderwany kabel, których i tak trzeba będzie się pozbyć. Dlatego lepiej nie zabierać się za zmiany w aranżacji, jeśli nie chcemy angażować się w remont.

Od czego zacząć?

Najlepiej jest mieć plan. Na pewno w głowie już wcześniej zrodziła nam się pewna wizja jak nasze mieszkanie ma w efekcie końcowym wyglądać, ale może okazać się, że jest ona wykonalna tylko w części. Dlatego zawsze trzeba mieć plan A – najbardziej idealny dla nas i plan B – wariant kompromisowy.

Kiedy mamy już plan prac warto skonsultować się z kierownikiem ekipy budowlanej, która będzie przeprowadzać remont. Osoba na co dzień zajmująca się takimi rzeczami po obejrzeniu mieszkania może dorzucić jeszcze kilka punktów do prac remontowych. A czasem zdarza się, że nasze stare mieszkanie ma tylko ładną obudowę – pod ścianami może kryć się grzyb lub stara i wadliwa instalacja, które trzeba jakoś pokonać. Nowe mieszkania również nie zawsze pozbawione są wad, dlatego dobrze jest się liczyć z opinią specjalisty.

Dążenie do idealnego wystroju

Już na etapie kupowania kafelek i farb warto zestawić dostępne materiały z wizją naszego nowego wystroju. Jeśli w jednym sklepie nie znajdziemy farby jedynka w kolorze antracyt, który nam najbardziej odpowiada do pomalowania dekoracyjnych szlaczków w przedpokoju powinniśmy pójść do innego, a gdy to nie poskutkuje zakupem farby może czas zmienić koncepcję? Można też najpierw pomalować ściany, a potem położyć podłogę, ponieważ malowanie ścian jest łatwiejsze, gdyby nam kolor nie odpowiadał niż kładzenie nowej podłogi. Kolory tych elementów powinny być albo zgrane albo kontrastowe. Taka sama zasada dotyczy się wstawiania mebli. Ich kolorystyka powinna albo tworzyć spójną całość z kolorem ścian i podłóg albo tez być ich zupełnym przeciwieństwem.

Mając taras lub balkon przyda się też farba fasadowa, aby i ten kawałek naszego mieszkania odnowić. Warto też zainwestować w nowe balustrady i kwiaty, które dodadzą szyku.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz