Inwestycje mieszkaniowe – Wrocław

Na rynku nieruchomości od jakiegoś czasu panuje zastój, który jest związany między innymi z ograniczoną dostępnością kredytów hipotecznych. Jednak w niektórych miastach rynek mieszkaniowy nadal rozwija się bardzo dynamicznie, a deweloperzy decydują się na wiele nowych inwestycji.

Prężny rozwój centrum

Nowe inwestycje mieszkaniowe we Wrocławiu powstają na terenie całego miasta, jednak szczególnie dynamicznie rozwija się centrum. Pomimo stosunkowo wysokich cen mieszkań wiele osób decyduje się na zainwestowanie w nieruchomości w okolicach starówki i Śródmieścia. Te dzielnice są modne i chętnie wybierane przez ludzi o wyższych dochodach. Cieszą się popularnością między innymi wśród specjalistów zatrudnionych w firmach związanych z nowymi technologiami, które działają na terenie Wrocławia.

Mieszkanie w centrum Wrocławia nie jest tanie, jednak zapewnia wygodne dojazdy oraz ułatwia korzystanie z oferty kulturalnej miasta, która jest bardzo bogata. Jest także związane z dostępem do lepszej infrastruktury takiej jak szkoły, sklepy i przystanki komunikacji miejskiej.

Tanie peryferie

Nowe inwestycje mieszkaniowe we Wrocławiu to także mieszkania położone za miastem, w tym w sąsiednich gminach. Tego typu nieruchomości charakteryzują się przede wszystkim znacznie niższymi cenami. Jednocześnie wybór takiej lokalizacji często jest związany z dosyć męczącymi i czasochłonnymi dojazdami do pracy. Mieszkańcy peryferii Wrocławia mogą liczyć nie tylko na tańsze mieszkania, ale także niższe koszty życia, między innymi w związku z mniejszymi opłatami czynszowymi.

Rynek nieruchomości we Wrocławiu jest bardzo duży, co wynika także z nieustannego napływu ludności. Deweloperzy nie mają większego problemu ze zbytem nowych mieszkań, także w przypadku bardziej luksusowych inwestycji w centrum. Wrocławianie osiągają dosyć wysokie dochodowy, wiele osób decyduje się także na zakup mieszkania ze środków własnych, dlatego niekorzystna sytuacja związana z wymaganiami banków nie ma dużego wpływ na rynek nieruchomości.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz