Kominki powietrzne- sposób na ogrzewanie

Kominki powietrzne- sposób na ogrzewanieKominek powietrzny swoją skuteczność zawdzięcza ciągłej cyrkulacji powietrza, która daje maksimum ciepła ogrzewanym pomieszczeniom.

Po ochłodzeniu powietrze powraca z powrotem do kominka, dlatego rur doprowadzających ciepło nie należy montować w kuchni, czy łazience, ze względu na charakterystyczne zapachy.

Przewody w kominkach powietrznych są aluminiowe. Są izolowane i podłączone bezpośrednio do wylotu komina. Niektóre układy wyposażone są w turbiny, i wtedy trzeba, ze względu na szum, instalować specjalne przewody redukujące szum podczas ruchu powietrza.

Kratki mają wyloty pomieszczenia umieszczone w ścianie lub suficie. Wykończone są kratką wentylacyjną z anemostatem, czyli regulatorem temperatury.

Filtry powietrza, zainstalowane w kominkach, zatrzymują kurz, ale należy je okresowo czyścić.

Co jest najważniejszym elementem kominka?

Najważniejszym elementem kominka jest wkład kominkowy powietrzny. Jest wykonany z żeliwa lub stali i ma kształt paleniska. Za pomocą żaroodpornej szyby podnosi sprawność cieplną paleniska poprzez ograniczenie wyciągania powietrza z ogrzewanego pomieszczenia.

Nowoczesne wkłady kominowe mają przyłącza dopływu świeżego powietrza, a nawet regulator ciągu. Reguluje on automatycznie dopływ świeżego powietrza do paleniska.

Czym są kominki powietrzne?

Kominki powietrzne to także kominki konwekcyjne. Ogrzewają powietrze, które może być transportowane do różnych pomieszczeń jako system dystrybucji świeżego powietrza. Można ogrzewać wiele pomieszczeń, nawet tych odległych od miejsca, w którym jest zainstalowany kominek. Wtedy używa się wentylatora kominowego, który wymusza przepływ gorącego powietrza. Przepływ ten odbywa się w systemie izolowanych rur termofonicznych.

Kominki powietrzne doskonale łączą w sobie funkcje ozdobne z grzewczymi. Na rynku jest obecnie wiele modeli, każdy inaczej otwierany i wykończony. Działają one bez względu na przerwy w dostawie prądu czy gazu.

Kominki powietrzne nadają pomieszczeniu poczucie bezpieczeństwa i ciepła, wprowadzają w cudowny nastrój odprężenia zwłaszcza w zimie lub po ciężkim dniu pracy.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz