Jak wybrać sejf antywłamaniowy?

Jak wybrać sejf antywłamaniowy?

Sejfy antywłamaniowe z założenia przeznaczone są do przechowywania wartościowych rzeczy, które mogą okazać się cenne dla złodzieja.
W dawnych czasach w sejfach przechowywano przede wszystkim biżuterię i pieniądze. Obecnie większość osób korzysta z instrumentów finansowych oferowanych przez banki, zabezpieczając w ten sposób środki finansowe.

Sejfy wykorzystywane są natomiast do przechowywania ważnych dokumentów, pamiątek rodzinnych, wartościowych kolekcji i dzieł sztuki. Ponadto służą one do bezpiecznego przechowywania broni, zarówno sportowej, jak i ostrej.

Popularna wiatrówka

Wielu pasjonatów sportów strzeleckich posiada w domu broń, najczęściej jest to broń sportowa typu kbks lub wiatrówka lub broń myśliwska. Niektórzy dysponują także bronią krótką. Warto pamiętać, że właściciele broni zobligowani są do posiadania odpowiednich zezwoleń, niezbędne jest także prawidłowe zabezpieczenie broni, zarówno przed ewentualnym złodziejem, jak i przed innymi domownikami, zwłaszcza dziećmi.
Inaczej rzecz ujmując, broń nie może znajdować się w miejscu łatwo dostępnym i widocznym. Nie należy więc eksponować broni wraz z myśliwskimi trofeami ani przechowywać pistoletu w szafie, nawet jeśli będzie ona zamykana na klucz.
Broń musi znajdować się w sejfie antywłamaniowym, posiadającym odpowiednie zabezpieczenia w postaci elektronicznego kodu. Więcej na stronie

Znalezienie odpowiedniego rozwiązania nie powinno stanowić poważnego problemu, współczesne sejfy antywłamaniowe dostępne są w różnych modelach i wielkościach, nie brak także propozycji dostosowanych do wymogów związanych z prawidłowym przechowywaniem broni.

Klasy sejfów

Sejfy antywłamaniowe z założenia chronią przed dostępem osób niepowołanych, głównie potencjalnych złodziei. Poszczególne modele różnią się wielkością, kształtem, wyposażeniem oraz klasą, oznaczaną w postaci cyfr rzymskich od I do XII – im wyższa klasa, tym większa ochrona przechowywanych w sejfie przedmiotów. Sejfy należące do klas niższych są dostępne dla każdego, natomiast rozwiązania od klasy VIII wzwyż, nota bene, zapewniające największą ochronę, mogą być używane wyłącznie w skarbcach.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz