Jak znaleźć korzystny kantor?

Jak znaleźć korzystny kantor?Wyjeżdżamy coraz więcej i coraz dalej. W związku z tym potrzebujemy często wymienić walutę. Jak korzystnie kupić walutę obcego kraju nie przepłacając zbyt dużo?

Nie jest to łatwe zagadnienie. W każdym dużym mieście są setki kantorów- jak wybrać ten, który będzie dla nas najkorzystniejszy? Najprościej jest skorzystać z internetu. Dla przykładu- szukamy kantoru w mieście Poznań. Wpisujemy zatem „kantor Poznań” w wyszukiwarkę i pojawia nam się spis dostępnych kantorów.

Wzrost kosztów podróży

Wiele osób w tym momencie robi podstawowy błąd. Zamiast szukać najlepszej oferty idą oni do kantoru, który znajduje się najbliżej ich miejsca zamieszkania, czy też pracy. Niestety takie postępowanie może szybko doprowadzić do niepotrzebnego wzrostu kosztów podróży.

Najlepiej jest zatem skorzystać ze stron w internecie, na których istnieje możliwość porównania kupna i sprzedaży waluty w poszczególnych kantorach. Wtedy łatwo znajdziemy kantor, najbardziej odpowiadający nam cenowo.

Korzystne zniżki

Warto jeszcze spojrzeć na promocje. Może się bowiem okazać, że przy wybraniu pewnej kwoty kantor daje zniżki. Są one nieraz bardzo korzystne, dlatego warto wziąć to pod uwagę szukając odpowiedniego kantoru. Jeśli nie wymieniamy odpowiedniej kwoty do otrzymania zniżki to popytajmy znajomych i rodzinę- może akurat ktoś będzie chciał również wymienić.

Rzadko dostępne waluty

Problem może pojawić się, kiedy szukamy waluty rzadko dostępnej. Jeśli nie możemy wyszukać jej poprzez internet warto wtedy podzwonić po poszczególnych kantorach. Pamiętać jednak należy, że niestety są waluty, których nigdzie nie znajdziemy. Warto wtedy sprawdzić, jaką walutę uda nam się zamienić w tym kraju i zaopatrzyć się w nią w Polsce. Bowiem jeśli nie ma danej waluty np. mongolskiej w Polsce, najprawdopodobniej nie da się również wymienić złotówek na walutę mongolską w Mongolii. Najczęściej walutą, którą da się wymienić wszędzie są dolary albo euro.

Sprawdź również: https://www.rkantor.com/oddzialy-kantoru/wielkopolskie/poznan/

Na koniec- warto przeliczyć, czy wydane pieniądze rzeczywiście odpowiadają kursowi zaproponowanemu przez kantor i wziąć potwierdzenie kupna.

 

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz