Luksus w terenie

Moda na samochody typu SUV trwa nieprzerwanie już od wielu lat. Dziś niemal każdy producent ma w swojej ofercie przynajmniej jedną pseudo-terenówkę, dotyczy to także na pozór konserwatywnego segmentu premium. Tendencji tej nie mogła przegapić jedna z najmłodszych marek produkująca ekskluzywne samochody – Lexus. Sprawdźmy czy model RX wyróżnia się na tle rynkowych rywali.

Historia modelu

Pierwszy Lexus RX wszedł do sprzedaży w 1998 roku. Podwyższone auto osiągnęło niemały sukces, zwłaszcza w ojczyźnie wszystkich SUV-ów, czyli w Stanach Zjednoczonych. Samochód charakteryzował się nadwoziem typowym dla tego segmentu, jednak nie pozbawiono go elementów charakterystycznych dla japońskiej marki. Klienci pokochali ekskluzywną pseudo-terenówkę zwłaszcza za komfort jazdy, który zapewniała. Zawieszenie RX-a doskonale radziło sobie z wszelkimi nierównościami jezdni.

Druga generacja lexusowego SUV-a trafiła do klientów w 2003 roku. W porównaniu do poprzednika samochód charakteryzował się dynamicznie poprowadzoną linią nadwozia, która sugerowała sportowe zacięcie auta. Znajdowało to potwierdzenie w jeździe – RX drugiej generacji prowadził się znacznie lepiej, jednak jakimś magicznym sposobem japońscy inżynierowie zdołali zachować komfort jazdy, z którego słynęła pierwsza generacja. Pod względem trakcji równać się z nim mogło jedynie BMW X5. Do gamy jednostek napędowych dołączyła wersja hybrydowa, co było technicznym nokautem dla całej konkurencji.

Czas wielkich zmian

W 2008 roku światło dzienne ujrzała, produkowana do dziś, trzecia odsłona japońskiego SUV-a. Najnowszy Lexus RX to już nie tylko gruntowna modernizacja, a zupełnie nowy, opracowany od podstaw model. Linie nadwozia stały się jeszcze bardziej agresywne, a wnętrze zyskało nowy, świeży design. Znacznie poprawiono jakość materiałów użytych do wykończenia przedziału pasażerskiego, pod tym względem Lexus nie odstaje już od konkurencji ze starego kontynentu. Technologia stoi na najwyższym poziomie, dzięki czemu logo japońskiej marki nasuwa jednoznaczne skojarzenie: auta luksusowe – Lexus. Więcej szczegółów na temat samochodów z serii Lexus RX znajdują się pod tym odnośnikiem http://www.lexus-polska.pl/car-models/rx/rx-450h/index.tmex

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz