Margherita: najchętniej zamawiana pizza

Pizza to bardzo proste danie, które kochają dorośli i dzieci na całym świecie. Pizzę chętnie jadamy także w Polsce. Rzadko przygotowujemy ją jednak sami; chętniej jemy ją w restauracjach albo pizzeriach. Równie chętnie zamawiamy ją z dostawą do domu czy biura.

 

Jak zamówić pizzę z dostawą?

Już w latach 90. jedna z sieciowych pizzerii dała swoim klientom możliwość składania zamówienia na pizzę przez telefon. Usługa ta niezwykle spodobała się klientom sieciówki, w ślad za nią poszły także mniejsze pizzerie. Obecnie pizzę można zamawiać nie tylko telefonicznie. Wraz z ułatwionym dostępem do internetu zamówienia na pizzę można składać także przez internet. Usługa ta jest szczególnie popularna wśród bardzo młodych ludzi, ale także osoby w średnim wieku chętnie korzystają z możliwości zamówienia pizzy za pośrednictwem internetu. Zamówienia można składać korzystając z pomocy portalu pośredniczącego albo bezpośrednio na stronie coraz większej liczby pizzerii.

Jakie rodzaje pizzy można zamówić?

W karcie większości pizzerii znajduje się jedna z najbardziej popularnych wersji pizzy. To pizza margherita, którą po raz pierwszy neapolitański pizzaiolo przygotował dla królowej Małgorzaty Sabaudzkiej. Margherita składa się z pomidorów, mozzarelli i świeżej bazylii. Klienci, którzy zdecydują się złożyć zamówienie na pizzę przez internet chętnie wybierają nie tylko margheritę, ale także inne rodzaje tego dania ze stałej oferty pizzerii. We wszystkich klienci mogą też komponować własną pizzę, mogą decydować o tym, jakie ma być ciasto: cienkie czy grube. Do pizzy mogą zamówić także inne dania, które znajdują się w ofercie danej pizzerii.

Zamawianie pizzy przez internet jest usługą, która zdobywa coraz większą popularność. Danie to można zamówić na portalach pośredniczących albo bezpośrednio na stronach coraz większej liczby pizzerii. Klienci mogą składać zamówienia na pizzę również poprzez aplikacje mobilne. Pizzerie, które zdecydowały się na wprowadzenie tej usługi mają więcej klientów i większe zyski.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz