Zamawianie pizzy przez internet: korzyści

Pizza to danie, które bardzo rzadko przygotowujemy sami. Wolimy jeść ją w pizzerii; bardzo chętnie zamawiamy ją także z dostawą do domu. Zamówienia na pizzę przez telefon można składać już od bardzo dawna. Dziś usługa ta dostępna jest jako jedna z możliwości: pizzę możemy zamówić również przez internet.

 

Wprowadzenie możliwości zamawiania pizzy przez internet to odpowiedź na oczekiwania klientów, którzy coraz więcej spraw załatwiają korzystając z tego medium. Jako pierwsza usługę tę wprowadziła jedna z sieciowych pizzerii. Miało to miejsce w połowie lat 90. Usługa ta początkowo nie była dostępna w naszym kraju; internet nie był wówczas w Polsce tak powszechnie dostępny jak dzisiaj. Dziś pizzę przez internet można zamówić nie tylko poprzez portale pośredniczące, ale także bezpośrednio na stronie internetowej wielu pizzerii i restauracji.

Klienci, którzy zdecydują się zamówić pizzę przez internet mogą wybrać jedną z wersji tego dania, która na stałe znajduje się w menu pizzerii. W większości lokali w karcie na stałe jest margherita, marinara i capricciosa. Wiele pizzerii ma w karcie także pizzę hawajską. Ta ostania pizza jest pierwszą, która ma słodki smak. Oprócz wybrania pizzy z karty zamówienia można składać także na własny wariant pizzy. W karcie wymieniona jest lista dodatków, z których można ułożyć własną pizzę. Najczęściej dodatki te to: szynka, kiełbasa (często jest to salami), pieczarki lub inne grzyby, oliwki, papryka, kurczak, kukurydza. Klienci mogą oczywiście w każdym przypadku wybrać grubość ciasta. Zdecydowanie lubimy, gdy pizza jest na grubszym cieście. Do pizzy można oczywiście zamówić również sos. Najwięcej klientów wybiera sos czosnkowy, rzadziej wybierany jest pomidorowy, a najrzadziej sos majonezowy. Pizzerie, które chcą mieć więcej klientów dają możliwość zamówienia pizzy na bezglutenowym cieście. Liczba klientów, którzy zamawiają pizzę na takim właśnie cieście stale rośnie.

Zamawianie pizze przez internet jest dla amatorów tego włoskiego dania bardzo wygodnym rozwiązaniem.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz