Obuwie damskie – jakie rodzaje oferują producenci

Większość kobiet uwielbia dwie rzeczy: torebki oraz buty. Czy można się im jednak dziwić, że ich słabość do kupowania coraz to nowych par butów jest tak duża? Trzeba przyznać, że kobiety naprawdę mają z czego wybierać w sklepach obuwniczych. Co więcej, każdy rodzaj butów jest im bardzo dobrze znany, w przeciwieństwie do mężczyzn, którzy z pewnością mieliby niemałe problemy z nazwaniem poszczególnych rodzajów damskiego obuwia. Właśnie z tego powodu warto przeprowadzić niewielki przegląd damskiego obuwia.

Na pierwszy ogień pójdą koturny. To nic innego jak buty na pogrubionej podeszwie, które są o wiele stabilniejsze niż klasyczne szpilki. Dawniej noszone tylko w sezonie letnim, obecnie koturny mają tak wiele wariantów i są wykonane z tak różnych materiałów, że bez najmniejszego problemu można znaleźć w sklepach koturny, w których można chodzić w poszczególnych porach roku. Są to buty niezwykle wygodne a pogrubiona podeszwa wykonana jest z materiałów, które są lekkie – w takich butach, mimo iż są wysokie śmiało można przechodzić cały dzień.

Kolejny rodzaj butów – czółenka damskie – to obuwie, które można nosić zarówno na co dzień, jak i na większe wieczorne wyjścia. Są eleganckie i bardzo dobrze pasują zarówno do spodni, jak do spódnic czy sukienek. Również i tu można znaleźć różne modele, zasadniczo jednak czółenka damskie to buty na obcasie, w których palce są zakryte.

Z kolei zaś sandały damskie zdecydowanie bardziej sprawdzą się późną wiosną i latem niż jesienią. Również i tu występują różne odmiany lecz zasadniczo możemy wyróżnić sandały na płaskiej podeszwie oraz nieco bardziej eleganckie sandały na obcasie. To, co je wyróżnia to to, że odkrywają dużą część stopy co jest bardzo przydatne przy wysokich temperaturach. Sandały na płaskim obcasie to zazwyczaj buty bardzo lekkie i wygodne dlatego też latem bardzo często zastępują one tenisówki. Poza tym naprawdę dobrze prezentują się w połączeniu z letnimi, dziewczęcymi sukienkami.

To dopiero początek przeglądu damskiego obuwia, ale już nawet trzy rodzaje butów mogą wywołać niepewność i popłoch wśród panów. Podczas następnej wizyty w sklepie ze swoją wybranką warto dokładnie przyjrzeć się różnym rodzajom butów – może akurat uda się zabłysnąć wiedzą i poprawnie wskazać czółenka, koturny lub chociażby sandałki damskie?

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz