Przydatne porady w domowym stosowaniu sprężarek

Sprężarki powietrza to przydatne i stosunkowo proste w konstrukcji urządzenia, które nie są skomplikowane ani w przechowywaniu ani w użytkowaniu. Dzieje się tak przede wszystkim wtedy, kiedy zachowane są wszystkie niezbędne środki bezpieczeństwa oraz zalecenia stosowania. My, jako dystrybutorzy sprężarek o dużym doświadczeniu, także tych tak dobrych i znanych marek jak Ingersoll Rand jesteśmy przeświadczeni, że ze swojej strony przestrzegamy wszystkich najważniejszych punktów bhp.

Do użytku dopuszczamy sprzęt wyłącznie sprawny, testowany, który nie posiada żadnych widocznych uszkodzeń. Nasze sprężarki posiadają automatyczny wyłącznik bezpieczeństwa, który zabezpiecza urządzenie przed przekroczeniem zalecanych wartości. Jeśli zostaną one przekroczone, może dojść do groźnego wypadku, na przykład wybuchu. Tabliczka znamionowa przedstawia maksymalne możliwe do uzyskania ciśnienie w barach, którego nie należy przekraczać. Przede wszystkim nasze sprężarki powietrza są szczelne, co jest pierwszą i podstawową zasadą w tego typu urządzeniach, ponieważ ich medium roboczym jest powietrze i gazy. Sprężarki nie powinny pracować w temperaturze poniżej zera stopni. Przedział temperatur, w których praca przebiega bez przeszkód i jest bezpieczna to od pięciu do czterdziestu stopni Celsjusza. Przy pracy należy także uważać, aby do układu nie dostały się zanieczyszczenia z zewnątrz.

Sprężarki są wyposażone w łatwy do odczytania oraz czytelny manometr. Mają różne zastosowanie, głównie napędzają urządzenia działające na zasadzie układów pneumatycznych, są stosowane do czyszczenia urządzeń oraz szybkiego pompowania opon.

Różne rodzaje sprężarek mają różny poziom hałasu, który warto dostosować do miejsca, w którym będzie odbywała się praca. Jeśli w miejscu tym będą również inni ludzie, należy wybrać spośród dwóch najpopularniejszych sprężarek, to jest tłokowych lub śrubowych tę, która działa odrobinę ciszej. Mowa jest o sprężarce śrubowej, której poziom hałasu mieści się w zakresie 59 dB, natomiast sprężarek tłokowych w zakresie nawet do 79 dB.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz