Zastosowanie sprężarek powietrza

Sprężarki powietrza są to urządzenia, które służą do zwiększenia ciśnienia gazu. Istnieje kilka typów sprężarek. Można je podzielić ze względu na kilka czynników: stosunek sprężania, budowę, rodzaj sprężanego czynnika, ilość stopni oraz mobilność. W jaki sposób można wykorzystać takie urządzenia?

Maszyny i urządzenia wykorzystujące napęd pneumatyczny cechują się dużą trwałością i wytrzymałością na obciążenia. Maszyny te są z reguły bezawaryjne, a powstałe usterki można bardzo szybko i sprawnie naprawić. Dodatkową zaletą takich napędów jest ich waga. Możliwe jest osiągnięcie przez nie bardzo dużej szybkości obrotowej, którą można płynnie regulować. Sprężarki są najczęściej napędzane przez silniki elektryczne, a elementem odpowiadającym za współpracę części elektrycznej z pneumatyczną jest presostat.

Sprężarki często mogą być włączone w skład wyposażenia domowego. Mogą zostać wykorzystane do pompowania opon bądź materaca lub malowania płotu. Prowadząc firmę remontową, można je wykorzystać do maszynowego nakładania tynków bądź robienia wylewek samopoziomujących. Należy w takim przypadku przeliczyć czy ilość zleceń jest adekwatna do poniesionych kosztów.

Bardzo duże zastosowanie sprężarek znajduje się w przemyśle. Są stosowane do napędzania narzędzi, które są zaopatrzone w napęd pneumatyczny. Można je również stosować do malowania natryskowego, dystrybucji gazów technicznych, pompowania opon samochodowych bądź do przetłaczania gazu ziemnego. Zastosowań sprężarek jest dużo więcej. Często zdarza się potrzeba uzyskania bardzo dużego ciśnienia powietrza. W związku z tym, że jest ono ściśliwe, potrzebne jest dostarczenie odpowiednio dużej ilości energii.

Znaczenie sprężarek powietrza w dziedzinie przemysłu i techniki jest niepodważalne. Dzięki nim mogą działać ciężkie maszyny robocze. Chcąc zaopatrzyć się we własny model sprężarki, należy przeliczyć czas zwrotu inwestycji. Szukając odpowiedniego modelu warto przyjrzeć się ofercie firmy Ingersoll Rand, ponieważ obecnie jest jednym z liderów na rynku sprężarek powietrza.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz