Oferta dla nowoczesnego klienta

Dostosowanie swojej oferty do oczekiwań współczesnego klienta jest bardzo ważnym zadaniem w każdym biznesie. W świecie finansów ostatnie lata to ciągłe zmiany wynikające również z nasilającego się globalnego kryzysu ekonomicznego i recesji licznych rynków. Banki komercyjne i inwestycyjne w wielu krajach zbankrutowały, inne potrzebowały licznych dotacji rządowych, aby nie upaść.

Ponieważ banki są dla wszystkich systemów gospodarczych kluczowe, rządy nie mogły pozwolić sobie na utratę kapitału milionów klientów prywatnych i instytucjonalnych we własnym kraju. Wielu zwykłych klientów straciło jednak cały dorobek swojego życia, bezrobotni czy chwilowo niewypłacalni natychmiast trafili na czarną listę, która dyskwalifikuje ich w oczach każdego banku na świecie. Dlatego pożyczki pozabankowe oferowane od lat przez najróżniejsze firmy na świecie, dzisiaj sprzedają się lepiej, niż kiedykolwiek przedtem – przybywa bowiem ludzi potrzebujących szybkiego dostępu do gotówki, którzy chętnie korzystają z mechanizmów i instrumentów, jakie współczesny rynek finansowy przed nimi otwiera.

Oprocentowanie kredytu

Oczywiście przez lata firmy sprzedające szybkie pożyczki posądzane były o działanie wbrew interesowi konsumenta, przede wszystkim przez pryzmat wyższego oprocentowania kredytu, aniżeli ma to miejsce w banku. niejednokrotnie jednak firma taka bierze na siebie ryzyko, którego nie chce wziąć żaden bank, przyznając pożyczki przez Internet lub w placówce osobom, których proces analizy zdolności kredytowej ocenia raczej dość nisko lub mocno negatywnie.

Niskie oprocentowanie

Wszystko to sprawia, że firmy jak Provident nie pożyczają pieniędzy na tak niski procent jak banki komercyjne, rzadko użyczają też kapitał wyższy niż dziesięć tysięcy złotych, a dodatkowo, co ma bodaj największe znaczenie – pożyczają raczej na okres nie dłuższy niż rok. Przeważnie firmy takie rozliczają się ze swoimi kredytobiorcami w ratach tygodniowych, ale także miesięcznych, dając im także do wyboru możliwość całkowitej obsługi domowej przez konsultanta i doradcę firmy, ale także skorzystania z całkowicie samodzielnego rozliczania się za pomocą przelewów elektronicznych lub specjalnych funkcjonalności płatniczych online zaimplementowanych na stronie www firmy.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz