Pożyczka hipoteczna z oprocentowaniem stałym

Pożyczka hipoteczna z oprocentowaniem stałymPożyczka, podobnie jak kredyt hipoteczny, ma to do siebie, że dostępna jest w wersji z oprocentowaniem stałym. Ta forma dedykowana jest przede wszystkim osobom, którym zależy na uzyskaniu w okresie długoterminowym przewidywalności miesięcznych wydatków.

Stała, ale nie na zawsze

Argument, jakim jest przewidywalność wysokości miesięcznych rat to dla wielu pożyczkobiorców niezwykle istotny argument. Należy jednak od początku zdawać sobie sprawę, że nie ma opcji, aby rata utrzymywała się na stałym poziomie w całym okresie spłaty. Oprocentowanie stałe oferowane jest klientom banku na okres przejściowy, który wynosi pięć lat. Po tym czasie oprocentowanie uzależnione zostaje od stawki rynkowej WIBOR.

Cel pożyczki

Ponieważ nie jest to kredyt hipoteczny, a pożyczka, środki można przeznaczyć właściwie na dowolny cel. Może być on związany z nieruchomością, w tym z zakupem działki, wkładem partycypacyjnym w Towarzystwie Budownictwa Społecznego, jak i celem zupełnie niezwiązanym z nieruchomością. Pożyczka taka może być dla nas źródłem sfinansowania leczenia, wyjazdu zagranicznego czy zakupu samochodu. Jeśli chodzi o ograniczenia, to dotyczą one tylko finansowania działalności gospodarczej oraz celów spekulacyjnych.

Podstawowe zasady

Każda pożyczka charakteryzuje się określonymi przez bank zasadami jej przyznawania. W przypadku tej pożyczki w pierwszej kolejności warto powiedzieć o okresie kredytowania oraz maksymalnej wysokości. Ten pierwszy wynosi maksymalnie 20 lat, czym różni się od kredytu. Jeśli chodzi o wysokość – ta kształtuje się na poziomie do 60% wartości nieruchomości. A co z marżą i prowizją? Obie ustalane są przez bank indywidualnie, dlatego też nie ma jednolitej stawki.

Od kredytu różni się krótszym okresem finansowania, niższą wysokością (do niższej wartości nieruchomości) i możliwością zaciągnięcia jej jedynie w złotówkach. Z drugiej jednak strony nie jest ona ograniczona pod względem celu przeznaczenia pożyczonych środków. Dlatego i ona cieszy się wśród klientów banku niemałym zainteresowaniem.
Więcej informacji na stronie https://www.bzwbk.pl/kredyty/kredyty-hipoteczne/kredyt-mieszkaniowy/kredyt-mieszkaniowy.html

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz