Salon masażu relaksacyjnego

Salon masażu relaksacyjnego

Salony kosmetyczne już od kilka lat przeżywają prawdziwy szturm klientów, wciąż też przybywa tego rodzaju placówek. Doskonałym pomysłem na własny biznes może być jednak nie tylko salon kosmetyczny, ale także gabinet masażu relaksacyjnego. Jak można otworzyć taki gabinet?

Wykształcenie

Osoby, które chcą prowadzić gabinet masażu relaksacyjnego nie muszą posiadać specjalistycznego wykształcenia. Taki gabinet mogą prowadzić osoby, które nauczyły się wykonywać masaż relaksacyjny na różnego rodzaju szkoleniach i kursach. Oczywiście ukończenie specjalistycznych studiów będzie dodatkowym atutem.

Jaki lokal?

Wymogi dotyczące lokalu zostały określone przez sanepid. Zgodnie z tym na gabinet masażu należy przeznaczyć pomieszczenie o powierzchni nie mniejszej niż 12 metrów kwadratowych. Pomieszczenie to powinno mieć zapewniony dostęp do światła naturalnego. Powinna znaleźć się w nim umywalka z ciepłą i zimną wodą, szafki na bielizną i niezbędne kosmetyki, parawan, stół do masażu. Oprócz tego w gabinecie masażu powinno znaleźć się pomieszczenie, w którym znajdzie się kabina prysznicowa przeznaczona dla klientów. Jest to wymóg, który nie musi zostać spełniony przez właścicieli tych gabinetów, w których nie będą wykonywane tak zwane masaże mokre, czyli na przykład masaż czekoladowy. W salonie nie może zabraknąć prześcieradeł, podkładek do masażu, wałków.

Jak założyć firmę?

Decydując się na otwarcie salonu masażu najprościej jest wybrać jednoosobową działalność gospodarczą. W tym przypadku będziemy sami decydowali o tym, czy w salonie chcemy pracować sami, czy też zatrudnić w nim pracowników. Formalności związane z rejestracją firmy załatwia się w urzędzie miasta lub gminy wypełniając wniosek CEIDG1. We wniosku tym musimy podać nazwę swojego salonu oraz wpisać kod PKD. Osoby, które będą wykonywać jedynie masaż relaksacyjny we wniosku wpisują kod 96.04.Z. Jeżeli celem gabinetu będą masaże lecznicze, to wtedy należy wpisać kod 89.90.A. Gabinet może rozpocząć działalność po otrzymaniu pozytywnej opinii sanepidu.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz