Pisz z dziećmi listy do Mikołaja

Pisz z dziećmi listy do MikołajaPisanie listów do świętego Mikołaja to wspaniała, piękna, przedświąteczna tradycja. Dlaczego warto ją podtrzymywać i celebrować? Ponieważ przynosi ona dzieciom nie tylko wiele radości, ale także, uczy je wielu pożytecznych rzeczy. Jakich?

Po pierwsze: uczy je uświadamiać sobie czego pragną i wyrażać, konkretyzować, ubierać w słowa swoje marzenia. To bardzo cenna umiejętność. Osiąganie celów nie jest bowiem możliwe, bez uświadomienia ich sobie. Po drugie: pisanie listów do świętego Mikołaja biskupa, pozwala dzieciom uświadomić sobie, na czym polega otrzymywanie nagrody za dobre zachowanie.

Dziecko uczy się cierpliwości i wyrażania swoich oczekiwań

Pisząc list do Mikołaja, dziecko uświadamia sobie, że być może nie zasłużyło na wszystko, co chciałoby dostać… Zaczyna rozumieć, że wszystko co robi, pociąga za sobą określone konsekwencje- że niegrzeczność nie będzie nagradzana i że bycie dobrym nie tylko jest miłe i fajne, ale także zwyczajnie się opłaca. Po trzecie, pisanie listów do świętego Mikołaja, uczy dzieci cierpliwości w oczekiwaniu na coś, na czym im zależy. Dziecko zdaje sobie sprawę, że zanim otrzyma prezent, musi upłynąć trochę czasu i że niektórych rzeczy w życiu nie da się na siłę przyspieszyć.

Niech najmłodsi poczują przedświąteczną magię

Ale, przede wszystkim, pisanie listów do świętego Mikołaja, to dla dzieci ogromna frajda! Pozwala im poczuć magiczną przedświąteczną atmosferę i zanurzyć się w baśniowym świecie marzeń. Dlatego naprawdę warto pisać z dziećmi listy do mikołaja! Potraktuj to jako świetną zabawę- nie tylko dla Twoich maluchów, ale także dla Ciebie może być to bardzo miłe zajęcie. Pomagaj swoim dzieciom w napisaniu naprawdę wspaniałych listów: doradzaj im jakich słów powinny użyć, zasugeruj im, że Mikołaja z pewnością ucieszy ozdobienie listu rysunkami, czy naklejkami. Im bardziej dzieci przyłożą się do wykonania listu, tym więcej radości im to da! Możecie też wysłać z dziećmi listy do prawdziwego świętego Mikołaja, na jego oficjalny adres w Laponii- zakup znaczków i wrzucenie kopert do skrzynki pocztowej, doda całemu przedsięwzięciu powagi i autentyczności.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz