Sudety – niezwykłe miejsce na kolonie w górach

Sudety – niezwykłe miejsce na kolonie w górachSudety to jedno z najpiękniejszych regionów górskich w Polsce. Są nie tylko piękne, ale także mniej zatłoczone od Tatry, a atrakcji tutaj także nie zabraknie. Na pewno warto wybrać je na kolonie młodzieżowe.

Na zboczu Lesieńca niedaleko miejscowości Międzygórze na maluchów czeka magiczny Ogród Bajek. Bajkowe postacie, altanki i domki wykonane z kamieni, korzeni i konarów drzew spodobają się także trochę starszym dzieciom. Jest szansa, że w czasie spacerów po Ogrodzie Bajek dzieci spotkają się z Duchem Gór. Fakultatywną wycieczkę warto zorganizować także do Kowar. Na terenie słynnej niegdyś nie tylko w Polsce fabryki dywanów istnieje Park Miniatur Dolnego Śląska. W parku zobaczymy wykonane w skali 1:25 klasztory, zamki, pałace, miejskie ratusze. Na terenie parku można spędzić cały dzień. Można na miejscu kupić pamiątki i zabawki, można pokrzepić się pyszną zapiekanką albo goframi.

Jeśli chcemy, aby kolonie miały w sobie dreszczyk emocji zabierzmy dzieci do miejscowości Złoty Stok, gdzie przez niemal 1000 lat kopano złoto. Dziś także można zejść pod ziemię. Do zwiedzania została udostępniona Sztolnia Gertruda. W kopalni można spotkać Gnoma w Chodniku Śmierci albo obejrzeć jedyny w kraju podziemny wodospad. Kolejna propozycja wycieczek to świątynia Wang. Zbudowali ją wikingowie, do Karpacza przywiezioną ją 150 lat temu. Świątynię można zwiedzać codziennie, także w niedziele (od godziny 11.30). Duże emocje czekają także w Kudowie Zdroju, a właściwie w Kaplicy Czaszek. Z czego został wykonany jej wystrój mówi sama nazwa.

Po takiej dawce emocji zarówno młodzieży, jak i jej opiekunom z pewnością przyda się chwila wytchnienia. Zapewni ją zabawa w znajdującym się w Świeradowie Zdroju aquaparku. Można się w nim zrelaksować nawet, jeśli nie umiemy pływać. Czekają w nim między innymi solarne łąki, baseny, jacuzzi i wodne huśtawki.

Mniej zatłoczone od Tatr Sudety należą do jednych z najpiękniejszych regionów Polski. Są idealnym miejscem na letnie lub zimowe kolonie młodzieżowe.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz