Łeba – idealne miejsce na wakacje

Łeba – idealne miejsce na wakacjeZdecydowanie największą popularnością w okresie wakacji cieszą się miejscowości nadmorskie. Stąd też bardzo często obozy młodzieżowe organizowane są właśnie na polskim wybrzeżu Bałtyku. Miejscowością, która od lat cieszy się niesłabnącym powodzeniem jest Łeba.

Położona na Wybrzeżu Słowińskim Łeba nie może poszczycić się wieloma zabytkami. Jednym cennym zabytkiem jest zbudowany w XVII wieku kościół pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Największą turystyczną atrakcją Łeby są ruchome wydmy. Aby je zobaczyć wystarczy wybrać się do oddalonego od miasta o około 5 kilometrów Słowińskiego Parku Narodowego. Teren parku to jednak nie tylko wydmy, ale także unikalna fauna i flora. Jeśli dopisze nam szczęście możemy spotkać na przykład daniela. Park jest także ostoją dla około 250 gatunków ptaków. Wśród nich jest coraz rzadziej spotykany orzeł bielik.

Więcej na stronie https://www.atas.pl/

Park Dinozaurów

Magicznym miejscem na mapie turystycznych atrakcji Łeby jest także park dinozaurów o nazwie Łeba Park. Na jego terenie urządzono dwa place zabaw dla dzieci, Mini Zoo, galerię bursztynu i wystawę skamielin. W parku dinozaurów nie mogło oczywiście zabraknąć także tych prehistorycznych gadów oraz pojazdu Flinstonów. W samym centrum miasta czynna jest także wystawa motyli i owadów z całego świata. Nie zapominajmy, że współczesna Łeba rozwinęła się z osady rybackiej. Nadal pełni ona ważną funkcję portu morskiego. Stacjonują w nim nie tylko rybackie kutry, ale także statki wycieczkowe. Rejsy widokowe po morzu to jedna z największych turystycznych atrakcji miasta. Oprócz rejsów po morzu organizowane są także rejsy po jeziorze Łebsko. Do Łeby przyjeżdża się jednak głównie po to, aby wypoczywać na jej pięknych, pokrytych złocistym piaskiem plażach. Jest ich w mieście aż trzy, z czego dwie są strzeżone.

 Aktywny wypoczynek

Wakacje w Łebie to okazja do aktywnego wypoczynku w jednej z najpiękniejszych miejscowości nadmorskich w naszym kraju. Czeka w niej tyle atrakcji, że nawet osoby, które nie lubią wylegiwać się na plaży na pewno nie będą się w niej nudzić.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz