Promem do Skandynawii – Dania, Szwecja.

Przeprawy drogą morską to jeden z najstarszych środków transportu. Dzisiaj staje się coraz bardziej popularny i wyprzedza nowoczesne rejsy samolotem ze względu na atrakcyjną cenę i komfort podróży.

Polacy najczęściej korzystają z promów, jakie kursują po Bałtyku w okresie wakacyjnym. Jest to dla nich ogromna przygoda, kiedy wypływając na szerokie wody mogą podziwiać jej bezkres i okazałe panoramy ukazujące się na horyzoncie. O ile statki wycieczkowe oferują około godzinne rejsy to już turystyczne promy nastawione są na co najmniej całodobowe wyprawy a nawet te kilkudniowe.

Znad polskiego Bałtyku można bez problemu wyruszyć do krajów skandynawskich. Wyprawa promem do Skandynawii – do Danii czy Szwecji trwać będzie średnio 10 godzin. Czas podróży upływa w pełnym komforcie i bezpieczeństwie turyści nie marnują również czasu i korzystają z wielu atrakcji, jakie oferowane są na pokładzie. Warto zaznaczyć, że atutem wycieczki promem do odległych zakątków jest fakt krótkiej odprawy w obcym porcie – nie jesteśmy narażeni na wielogodzinne kolejki oczekujących.

Na miejscu turystów z Polski witają nadmorskie miejscowości, które zachwycają wspaniałą architekturą, różnorodnością zabytków i atrakcjami typowo turystycznymi. W Danii najchętniej odwiedza się Bornholm czy Kopenhagę, w Szwecji natomiast przypływa się do Karlskrony. Wszystkie z wymienionych miast są niewielkie aczkolwiek okazałe. W zupełności wystarczy jeden bądź dwa dni, by je dokładnie zwiedzić. Na miejscu można wypożyczyć samochód lub zabrać swój jednak najczęściej zaleca się turystyczny objazd rowerem (dla przykładu te w Kopenhadze oferowane są bezpłatnie).

Wydawać by się mogło, że Skandynawia jest jeszcze przez Polaków nieodkryta, że jest mało znana i nie bardzo popularna. Tak naprawdę zdziwić się można jeśli popatrzymy na rezerwację miejsc na promie – w okresie wiosenno – letnim warto wykupić bilety sporo wcześniej, by mieć pewność, że inni chętni morskich wojaży i odkrywania skandynawskiej kultury nas nie wyprzedzi.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz